Ribery nie zagra w finale


28 kwietnia 2010 Ribery nie zagra w finale

A jednak stało się to, co wydawało się najgorsze. Franck Ribery, po brutalnym wejściu w nogi Lisandro Lópeza w pierwszym meczu z Olympique Lyon, otrzymał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Dzisiaj wiemy, że decyzją UEFA w finale, do którego Bayern już awansował, Francuz nie wystąpi!


Udostępnij na Udostępnij na

Jak informują niemieckie media, pech dopadł zarówno „Bawarczyków” jak i samego Ribery’ego. Po otrzymaniu czerwonego kartonika w pierwszym meczu półfinałowym na Allianz Arena, Francuz nie zagra jednak w finale Champions League – taką decyzję podjęła UEFA.

Franck Ribery nie zagra w finale Ligi Mistrzów
Franck Ribery nie zagra w finale Ligi Mistrzów (fot. Kicker.de)

Włodarze z Monachium mogą złożyć odwołanie, na które czas mają do trzech dni. Jak już zapowiedział Karl-Heinz Rummenigge, z pewnością z takiej możliwości klub skorzysta. Według niego kara dla „The Magiciana” jest niesłuszna.

Zawodnicy Bayernu nie muszą się jednak załamywać. Najlepsze momenty rywalizacji z Lyonem przypadły właśnie po usunięciu z boiska Francuza. Wówczas Arjen Robben strzelił gola, dającego zwycięstwo u siebie, a w rewanżu, który „Bawarczycy” wygrali na Stade de Gerland 3:0, brak Ribery’ego nie był odczuwalny.

Komentarze
~seba młody fan futbolu (gość) - 13 lat temu

nabroił w meczu z OL to teraz ma nauczkę za
błędy trzeba płacić , czasami nawet tak wysoką
cenę

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze