Reading FC lepszy od Evertonu

Na Madejski Stadium miała dziś miejsce rywalizacja broniącego się przed spadkiem Reading oraz piątego w tabeli Evertonu. O korzystnym wyniku gospodarzy zadecydowały dwa gole Adama le Fodre'a.

Już w dziewiątej minucie spotkania za sprawą Stevena Naismitha popularni „The Toffees” wyszli na prowadzenie. Po przerwie do głosu doszli podopieczni Briana McDermotta. Najpierw Adam le Fondre okazał się lepszy od Tima Howarda z gry, a później po faulu reprezentanta Belgii Marouane Fellainiego ten sam zawodnik zamienił rzut karny na bramkę.

Po tej porażce Everton z dorobkiem 20 punktów spadł na piąte miejsce w tabeli i wyprzedza tylko o jeden punkt londyński Arsenal, który wygrał dzisiaj w derbach stolicy 5:2 z Tottenhamem. Z kolei dla Reading zwycięstwo nad ekipą z Liverpoolu oznacza awans na siedemnastą lokatę w Premier League. Z kolei na osiemnaste miejsce wobec porażki z Manchesterem City 5:0 spadła Aston Villa Birmingham City.