Ramos przychodzi, Jol się tłumaczy


Zgodnie z zapowiedziami Juande Ramos porzucił pracę w FC Sevilli na rzecz Tottenhamu Hotspur. Hiszpański szkoleniowiec podpisał kontrakt do 2011 roku, ma rocznie zarabiać 6 milionów funtów.


Udostępnij na Udostępnij na


O jego przyjściu na White Hart Lane było głośno od czwartku, kiedy zrezygnował z pracy w  klubie podwójnego zdobywcy Pucharu UEFA. Szansę debiutu 53-latek będzie miał w nadchodzącym spotkaniu Carling Cup przeciwko Blackpool.
W ekipie „Kogutów” zaszły również zmiany w sztabie szkoleniowym. Na stanowisku asystenta managera zatrudniony został były piłkarz Chelsea Londyn – Gustavo Poyet, który dotychczas pracował w Leeds. Do tego z Sevilli został dokooptowany inny trener, Marcos Alvarez.

Ramos nie ukrywa swojego zadowolenia z przejścia do drużyny Spursów: – Od początku mojej kariery trenerskiej chciałem pracować w Anglii. Teraz moje marzenie się ziściło i muszę odwdzięczyć się za wiarę we mnie, kiedy to otrzymałem propozycję pracy w Tottenhamie – pisze na stronie internetowej – Nie mogę doczekać się spotkania z zawodnikami. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć bardzo wiele.

Tymczasem dotychczasowy trener drużyny, Martin Jol, tłumaczy powody swojego odejścia i  zdecydowanie zaprzecza, jakoby został zwolniony już przed meczem z Getafe w Pucharze UEFA (1:2): – Pierwsze co zobaczyłem po meczu, to mojego bratanku, która wziął mnie na stronę i  poinformował o decyzji zarządu – mówi – Następnie poszedłem do szatni, aby pożegnać się z  zawodnikami. Podziękowali mi owacją na stojąco. Nie mam żadnego problemu z władzami w  klubie. Dali mi swoje poparcie i czas. Na 100% wierzę, że nadejdą lepsze czasy dla tego klubu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze