Transferowa saga z udziałem Brazylijczyka dobiegła końca. Pomocnik został zakontraktowany przez rumuński CFR Cluj.

Portugalskie media niedawno rozpisywały się o transferze Bastosa do Olhanense. Niespodziewanie jednak transfer został zablokowany przez menedżera piłkarza. Dzisiaj wiemy już dlaczego. Zawodnik wybrał rumuński Cluj.
Były piłkarz Sportingu Braga gościł ostatnio w Rumunii przy okazji meczu Unirea – Cluj o krajowy Superpuchar. Przyszli koledzy Bastosa zdobyli to trofeum, pokonując rywali w serii rzutów karnych 2:0.
Po meczu zawodnik opowiedział dziennikarzom o swoich pierwszych wrażeniach i motywach, jakie skłoniły go do przenosin do Rumunii: – Byłem pod wrażeniem meczu i stylu gry Cluj. Możliwość gry w Lidze Mistrzów była tym, co sprawiło, że podjąłem decyzję.