Puchar Niemiec: Schalke odpada z rozgrywek

W ćwierćfinale Pucharu Niemiec Schalke Gelsenkirchen nieoczekiwanie przegrało z FSV Mainz 0:1. Tym samym drużyna Freda Ruttena odpadła z tych prestiżowych rozgrywek.

Bohaterem wtorkowego spotkania został reprezentant Burkina Faso Arsitide Bance. W 88. minucie na pole karne dośrodkował Florian Heller, a napastnik Mainz z siedmiu metrów pokonał golkipera gości Manuela Neuera. Jak się okazało, była to bramka na wagę awansu drużyny z Moguncji do półfinału.

Zespół Schalke miał wiele sytuacji podbramkowych, jednak tego dnia podopiecznym Ruttena zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję w pierwszej połowie do zdobycia bramki miał Mladen Krstajic, jednak obrońca gości podczas rozgrywania doskonałej sytuacji trafił wprost w bramkarza.  Natomiast po przerwie swoich szans nie wykorzystali Ivan Rakitic, Kevin Kuranyi oraz Vicente Sanchez.

FSV Mainz zajmuje obecnie drugie miejsce w 2. Bundeslidze ze stratą pięciu punktów do lidera, SC Freiburg.

Już w środę zostaną rozegrane trzy pozostałe ćwierćfinały Pucharu Niemiec. Bayer Leverkusen zagra na własnym boisku z Bayernem Monachium, VfL Wolfsburg podejmie Werder Brema, a Hamburger SV zmierzy się z drugoligowcem, drużyną SV Wehen.