Puchar Niemiec: Awanse drugoligowców

Niespodziewanymi rozstrzygnięciami zakończyły się środowe spotkania Pucharu Niemiec, które swój początek miały o godzinie 19.00. Awans do półfinału zapewnił już sobie MSV Duisburg oraz i Energie Cottbus.

O wiele łatwiejszą drogę do 1/2 mieli gracze z Duisburga. Nie dość, że trafili na rywala teoretycznie łatwiejszego, to zwycięstwo było bardziej okazałe. Strzelanie za sprawą Bajicia rozpoczęli już w 36. minucie. Niespełna kwadrans po przerwie było już 2:0, a pozostała część meczu była pokazem nieporadności i zrezygnowania pierwszoligowca z Kaiserslautern.

MSV Duisburg 1. FC Kaiserslautern 2:0 (1:0)
36′ Bajić, 58′ Sukalo

Uczestnicy 2. Bundesligi nie mieli łatwego zadania, choć spotkania rozgrywali na własnych obiektach. Piłkarze z Cottbus podejmowali bowiem TSG 1899 Hoffenheim. Choć wyraźnym faworytem byli goście, miejscowi potwierdzili zasadę, że puchary rządzą się swoimi prawami. Wszystko jednak zapowiadało dogrywkę. Przez 84 minuty na boisku wiało wszakże nudą, a dopiero trafienie Shao zapewniło udział w półfinale Energie.

Energie Cottbus TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (0:0)