Przeprowadzka Iwańskiego


20 czerwca 2008 Przeprowadzka Iwańskiego

Niedługo Legię najprawdopodobniej opuści Roger Guerreiro, ale klubowi działacze przygotowali się na taki scenariusz. Dzisiaj po raz pierwszy koszulkę z "Elką" na pierwsi założył Maciej Iwański.


Udostępnij na Udostępnij na

Maciej Iwański i Paweł Brożek
Maciej Iwański i Paweł Brożek (fot. Krzysztof Porębski / wislasoccer.com)

Zaraz po złożeniu podpisu na trzyletniej umowie rozgrywający powiedział: „Gra w Legii to dla mnie olbrzymie wyzwanie, ponieważ de facto tylko Legia i Wisła są jedynymi klubami w Polsce, które walczą o najwyższe cele, regularnie grają w europejskich pucharach i dominują w rozgrywkach krajowych. Zrobię wszystko, żeby dać satysfakcję zarówno włodarzom jak i kibicom ze swojej postawy i pokazać wszystkim, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu”.

Zapewne kibicom Zagłębia będzie się bardzo trudno pogodzić ze stratą swojej gwiazdy, która barw miedziowego zespołu broniła przez cztery lata. Nie jest to na pewno czas stracony, gdyż w tym czasie „Ajwen” przed rokiem zdobył – na stadionie przy Łazienkowskiej – mistrzostwo kraju, rok wcześniej wywalczył z kolegami brązowy medal. Ponadto dwa razy z rzędu – w 2005 i 2006 roku – wystąpił w finale Pucharu Polski, który jednak dwukrotnie przegrał. Podobnie zresztą jak zeszłoroczną walkę o LM ze Steauą Bukareszt.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze