Przemyślenia Wengera


Menadżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger, wypowiedział się na temat kilku istotnych spraw dotyczących swojej drużyny. Poruszona została między innymi kwestia słabszych wyników notowanych przez zespół w ostatnim czasie.


Udostępnij na Udostępnij na


Arsenal zremisował pięć kolejnych ligowych meczów, w czterech z nich nie zdobył nawet gola. Po ostatnim podziale punktów z Fulham w derbach Londynu, kibice „The Gunners” wygwizdali swoich pupili. „Kanonierzy” nie mają już bowiem praktycznie żadnych szans na zdobycie mistrzostwa Anglii, także perspektywa gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie oddala się z każdym potknięciem na boisku. Mimo to Francuz jest pełen optymizmu, zaś niektórymi sprawami zdaje się zupełnie nie przejmować:

– Nie wiem, czemu nasi fani tracą wiarę. To nie moja sprawa. Istotne jest dla mnie to, że moi podopieczni nie składają broni. Prezentują świetną postawę i wykonują swoją pracę najlepiej jak umieją. Największym problemem jest moim zdaniem to, że nie zgarniamy pełnej puli wtedy, gdy na to zasługujemy. Ten trudny moment jest dla nas okazją, by pokazać, że jesteśmy na tyle silni, by wrócić na właściwe tory. Uważam, iż gracze pokazują na murawie odpowiednie zaangażowanie, ale kiedy nie osiągasz zadowalających wyników, ludzie zawsze mówią o jego braku. Chcemy wygrywać, to oczywiste. Kiedy nam się jednak nie udaje – wtedy jest to rozczarowujące.

Zapytany odnośnie udziału jego ekipy w Champions League stwierdził:

– Dla mnie uczestnictwo w tych rozgrywkach nie jest ważne – jest niezbędne. Nie grasz w piłkę, by być średniakiem. Chcesz być najlepszy i moi gracze sądzą tak samo – podsumował.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze