Przełamanie Hoffenheim

1 listopada 2009 Przełamanie Hoffenheim

W meczach kończących 11. kolejkę Bundesligi TSG Hoffenheim wygrało na wyjeździe 1:0 z Freiburgiem, a Eintracht Frankfurt rozprawił się na swoim stadionie z VfL Bochum 2:1.

TSG Hoffenheim
TSG Hoffenheim (fot. Achtzehn99.de)

TSG Hofffenheim po wyrównanym spotkaniu pokonał beniaminka z Freiburga 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w tym spotkaniu Maicosuel, który wykorzystał podanie Vedada Ibisevicia. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Ralfa Rangnicka awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli i do prowadzącego Bayeru Leverkusen tracą już zaledwie trzy punkty. Freiburg z kolei po dobrym początku rozgrywek przegrał cztery ostatnie mecze i w spadł na 13. miejsce. Zespół z Hoffenheim przełamało passę dwóch porażek z rzędu na wyjeździe.

W drugim niedzielnym spotkaniu 36 tysięcy widzów, zgromadzonych na Commerzbank-Arena we Frankfurcie, było świadkami zwycięstwa swoich pupili nad VfL Bochum 2:1. Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Caio, a  do wyrównania doprowadził dziesięć minut później Maik Franz, który zaskoczył własnego bramkarza. Ten sam zawodnik w pełni się jednak zrehabilitował w drugiej połowie, kiedy to zdobył bramkę po podaniu Chrisa. Więcej bramek w tym meczu już nie padło i ostatecznie Eintracht wygrał 2:1.