Priwiet Rossija: Kolejni półfinaliści i zakazane napoje


Koniec turnieju dla gospodarzy i finał wewnętrzną sprawą Europejczyków

8 lipca 2018 Priwiet Rossija: Kolejni półfinaliści i zakazane napoje

Za nami kolejny niesamowicie emocjonujący dzień na rosyjskim mundialu. Poznaliśmy kolejnych półfinalistów, federacja chorwacka została ukarana przez FIFA oraz pobito kolejne rekordy. To wszystko i jeszcze więcej w naszym codziennym podsumowaniu.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Futbol wraca do domu?

Pokonanie Szwecji w ćwierćfinale mistrzostw świata sprawiło, że piękny sen „Synów Albionu” nadal trwa. Podopieczni Garetha Southgate’a już zapisali się w historii rodzimego futbolu, gdyż wywalczyli (dopiero!) trzeci awans do strefy medalowej mundialu w dziejach reprezentacji Anglii.

2. Talizman Anglików

Zwycięstwo nad Szwecją było trzydziestym kolejnym spotkaniem w narodowych barwach Jordana Hendersona, w którym „Synowie Albionu” nie ponieśli porażki. Gracz Liverpoolu to prawdziwy talizman dla zespołu Garetha Southgate’a. Sztab medyczny musi chuchać i dmuchać na zdrowie Jordana Hendersona, bo przed Anglikami jeszcze dwa arcyważne mecze na mundialu.

3. Głową ich, głową…

Dwie bramki zdobyte uderzeniami głową w starciu ze Szwecją sprawiły, iż „Synowie Albionu” stali się zespołem, który zanotował najwięcej trafień tą częścią ciała spośród wszystkich uczestników obecnego mundialu. Ponadto w historii mistrzostw świata więcej bramek głową w pojedynczym turnieju zdobyła tylko reprezentacja Niemiec w 2002 roku. #Klose

4. Picie kosztuje…

Przekonał się o tym Dejan Lovren. Defensor w trakcie jednej z przerw spotkania 1/8 finału przeciwko Danii napił się Red Bulla zamiast jednego z oficjalnych napojów mistrzostw, czyli Coca-Coli i Powerade’a. Za występek Lovrena federacja Chorwacji została ukarana przez Komitet Dyscyplinarny FIFA karą 70 tysięcy franków szwajcarskich.

Koniec końców Dejan Lovren jak i reszta Chorwatów dostała skrzydeł i zameldowała się wówczas w ćwierćfinale. Chyba było warto.

5. Żelazne nerwy Chorwatów

Reprezentacja Chorwacji po serii rzutów karnych pokonała Rosję i awansowała do półfinału mundialu. Co ciekawe, dla podopiecznych Zlatko Dalicia był to drugi wygrany konkurs jedenastek na obecnych mistrzostwach świata. Tym samym wyrównali rekord ustanowiony przez reprezentację Argentyny w 1990 roku na mundialu we Włoszech.

6. To za co kochamy futbol

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze