„Prezes” wciąż strzela dla Górnika

Pomimo bliskiego transferu do Besitkasu Stambuł, Prejuce Nakoulma w sparingowym spotkaniu przeciw Howerła Użhorod zdobył gola dla Zabrzan. Zabłysnął także testowany zawodnik.

Reprezentant Burkina Faso pomimo zaawansowanych rozmów z turecką drużyną wciąż przebywa na zgrupowaniu Górnika Zabrze. Dawid Weber, menedżer piłkarza, ma czas do poniedziałku, żeby dopiąć transfer na ostatni guzik.

Mimo niemalże pewnego odejścia z wicelidera T-Mobile Ekstraklasy, „Prezes” otworzył wynik dzisiejszego sparingu z 13. drużyną ukraińskiej ekstraklasy. Swojego prawdopodobnie ostatniego gola w barwach Górnika, Prejuce zdobył w 74. minucie meczu.

Górnik swój sparing wygrał 3:0, dwa pozostałe trafienia dla śląskiej drużyny zdobył testowany Dzikamai Gwaze. 24-letni pomocnik z Zimbabwe swoje bramki zdobył w 81. i 85. minucie. Przejście tego zawodnika do ekstraklasowego zespołu wydaje się już prawie pewne, pomimo tego, iż na boisku występował dopiero od 67. minuty.

Górnik Zabrze – Howerła Użhorod 3:0