Prasa po trzecim dniu mundialu


15 czerwca 2014 Prasa po trzecim dniu mundialu

Podczas sobotnich spotkań na brak nudy nie mogliśmy narzekać. Największą uwagę skupił mecz Anglików z Włochami. Po tym meczu prasa postawiła Włochów na piedestale, a podopiecznych Roya Hodgsona mocno skrytykowała.


Udostępnij na Udostępnij na

Corriere dello Sport: Italia Oh Yes!

Na czołówce włoskich gazet bez wątpienia widniał artykuł związany ze zwycięstwem podopiecznych Cesare Prandellego nad Anglikami. Już sama okładka, na której widnieją cieszący się z jednej z bramek Włochów, pokazuje, jak ważna jest wygrana nad drużyną Roya Hodgsona.  Cały zespół jest chwalony za swoją postawę i fachowość na boisku, a największe słowa uznania bez większego zaskoczenia  zostały skierowane pod adresem Mario Balotellego, który zdobył gola na wagę trzech punktów w meczu inauguracyjnym podczas mundialu w Brazylii.

Ukazał się także artykuł poświęcony spotkaniu Wybrzeże Kości Słoniowej – Japonia, które ma powiązanie z włoską piłką. Jako największego bohatera Corriere dello Sport wskazuje oczywiście Gervinho, który zapewnił zwycięstwo swojej reprezentacji. Jednak i tak spory zachwyt u włoskich dziennikarzy wywołała akcja Nagotomo – Honda, która dała Japonii prowadzenie.

Przegląd Sportowy.pl: Trzy grzmoty w dżungli. Włochy biją Anglię

Na stronie Przeglądu Sportowego możemy przeczytać ciekawy artykuł Tomasza Włodarczyka na temat hitowego spotkania Włochów z Anglikami. Bardzo chwalony jest pomysł na grę drużyny Cesare Prandellego, który sprawił, że  rywale musieli zejść z boiska pokonani.

Uwagę również zwraca artykuł poświęcony meczowi Urugwaju z Kostaryką, gdzie dość niespodziewanie wygrała niżej notowana drużyna. Bardzo chwalona jest postawa całego zespołu Kostaryki, który uparcie dążył do sukcesu i sprawienia niespodzianki.

Fakt.pl: Maradona ostro o Casillasie

Mimo że od meczu Holandia Hiszpania minęło trochę czasu, to na stronie głównej Fakt.pl możemy zobaczyć wypowiedź Diego Maradony, który nie pozostawił suchej nitki na Ikerze Casillasie. Jego zdaniem zagrał on najgorszy mecz w swojej karierze. Później dość mocno skrytykował bramkarza Realu Madryt. – Niedawno o Ikerze Casillasie mówił mój przyjaciel, Jose Mourinho. Gdy był pierwszym trenerem Realu podkreślał, że Iker jest nieodpowiedzialnym bramkarzem. Teraz okazało się, że miał rację powiedział Argentyńczyk.

Fakt.pl dodał również swój komentarz do meczu Włochy – Anglia. Jako największy przegrany został określony masażysta reprezentacji Anglii, Garry Levin, który podczas radości po golu wyrównującym skręcił sobie staw skokowy.

Sport.pl: Kostarykanie nieoficjalnym mistrzem świata

Kiedy wchodzimy na Sport.pl, największe wrażenie robi na nas tekst dotyczący sensacyjnego zwycięstwa reprezentacji Kostaryki. Została wyjaśniona również geneza przyznawania nieoficjalnego tytułu mistrza świata.

Ten portal przedstawia także tekst, w którym są opisane różnego rodzaju żarty pod adresem Wayne’a Rooney’a, który dość niechlubnie wykonał rzut rożny.  Mam ją! Piłka właśnie wylądowała w moim ogródku! – tak sobie żartowali Anglicy po wykonaniu rzutu rożnego w wykonaniu swojego reprezentanta.

The Guardian: Włosi pokazali charakter

Angielski dziennik jest bardzo krytyczny wobec swoich zawodników. Natomiast podopiecznym Cesare Prandellego została ładnie wystawiona laurka za ich postawę. Bardzo doceniony został pomysł na grę włoskiego szkoleniowca, a także postawa Claudio Marchisio oraz Mario Balotellego. Do tekstu zostały wplecione wypowiedzi zawodników, którzy opowiadali o swoich wrażeniach, ale również o sytuacji w zespole, jaka obecnie panuje.

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze