Powrót Holendra do korzeni?


2 września 2009 Powrót Holendra do korzeni?

Ryan Babel, napastnik Liverpool FC, nie kryje, że będzie chciał w styczniu odejść na zasadzie wypożyczenia do Ajaxu Amsterdam, jeżeli w barwach "The Reds"nie będzie spędzał na murawie wystarczającej ilości minut.


Udostępnij na Udostępnij na

Powodem takiej decyzji są zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata 2010 w Republice Południowej Afryki. Babel cały czas figuruje w planach selekcjonera „Oranje”, ale musi grać regularnie, jeżeli chce pojechać na Mundial.

Ryan Babel
Ryan Babel (fot. bbc.co.uk)

Zawodnik gra dla „The Reds” od 2007 roku, jednak nigdy nie należał do ulubieńców Rafy Beniteza. Rozwiązaniem całego problemu może okazać się wypożyczenie w zimowym oknie transferowym do Ajaxu Amsterdam, w którym rozpoczynał swoją karierę.

Było wiele obietnic bez pokrycia – mówi holenderskiemu „De Telegraaf”. Miałem dostać więcej minut i więcej szans, ale po pierwszej porażce straciłem moje miejsce w składzie.

Myślę, że pół sezonu w Ajaxie w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Świata jest dobrym pomysłem. Mogę coś wnieść do składu Ajaxu. Nie było mowy o wypożyczeniu mnie w lecie, ale teraz uzgodniliśmy, że w styczniu jeszcze raz rozpatrzymy tę sytuację.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze