Pomocnik Benfiki na oku Del Bosque


Javi Garcia, który tego lata przeniósł się z Realu Madryt do Benfiki Lizbona, znalazł się w kręgu zainteresowań szkoleniowca reprezentacji Hiszpanii, Vicente'a Del Bosque.


Udostępnij na Udostępnij na

Hiszpan zaraz po przybyciu do Lizbony od samego początku wkomponował się w zespół. Regularnie występuje w podstawowym składzie klubu z Portugalii.

Del Bosque od pewnego czasu obserwuje 22–latka urodzonego w Murcji. W poniedziałek miał okazję widzieć go w akcji, podczas meczu z Vitorią Setubal. Hiszpański trener poważnie zastanawia się nad włączeniem piłkarza Benfiki do kadry narodowej.

Tak, znam Javiego. To znakomity piłkarz z dobrą przyszłością. Jego start w Portugalii jest imponujący. – przyznał hiszpański szkoleniowiec dla portugalskiej gazety „Record” i dodał: – Nominalnie jest przecież defensywnym pomocnikiem, a mimo to strzela wiele bramek. Jestem szczęśliwy, widząc, jak ten piłkarz się rozwija.

Del Boswue wyjawił, że będzie do końca roku pilnie obserwował młodego zawodnika. Jeśli ten w dalszym ciągu będzie prezentował dobrą formę, to szkoleniowiec reprezentacji z pewnością powoła go do drużyny narodowej. Vicente przyznał także, że młodym, utalentowanym zawodnikom należy dawać szansę pokazania się w zestawieniu krajowym.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze