Polonia przegrywa z mistrzem Grecji

W ostatnim meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego w Austrii piłkarze Polonii Warszawa przegrali z mistrzem Grecji, Olympiakosem Pireus.

Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera, Jacka Zielińskiego, zdobył w 34. minucie meczu Brazylijczyk Bruno. „Czarne Koszule” po wygranej z Borussią Dortmund nie zamierzali poprzestać na grze defensywnej. Rzucili się do ataku, co zemściło się bardzo szybko, bo już w 2. minucie spotkania. Wtedy też w sytuacji sam na sam nie pomylił się Petar Grbić, który nie dał szans Michałowi Gliwie.

Po straconej bramce Polonia cofnęła się do obrony i bardzo rzadko gościła pod bramką rywala, ale dzięki ręce w polu karnym jednego z Greków, sędzia podyktował rzut karny dla stołecznych piłkarzy. „Jedenastkę” pewnie wykonał Bruno.

W drugiej połowie obie ekipy znacznie zmieniły składy, co też miało swój udział w płynnej grze, której było jak na lekarstwo. Po niespełna godzinie gry do siatki Polonii trafił David Fuster, pokonując Sebastiana Przyrowskiego, który zastąpił w bramce Gliwę. Olympiakos wygrał z Polonią 2:1. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie, po którym „Poloniści” opuszczają ośrodek treningowy w Austrii.

Polonia WarszawaOlympiakos Pireus 1:2 (1:1)
Bruno 34. (k.) – Petar Grbić 2., David Fuster 59.

Polonia Warszawa: Gliwa – Baszczyński, Jodłowiec (73. Teodorczyk), Kokoszka (46. Todorovski), Sadlok (73. Cotra) – Bonin (60. Przybecki), Trałka (82. Ciach), Piątek (46. Tosik), Bruno (60. Mynar), Szultes (46. Wszołek) – Sikorski (60. Cani).

Żółta kartka: Sadlok (Polonia)