Polacy na remis w lidze greckiej

Lider tabeli greckiej ekstraklasy, Olympiakos Pireus, zremisował na własnym boisku z Panathinaikosem Ateny 0:0. W meczu 24. kolejki wystąpili reprezentanci Polski, Michał Żewłakow i Jakub Wawrzyniak.

Bohaterem spotkania został golkiper „Zielonych Koniczynek”, Mario Galinovic. Chorwat w znakomitym stylu obronił  strzały Predraga Djordjevica, Vassilisa Torossidisa oraz Fernando Belluschiego. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla gości miał w 70. minucie Giorgos Karagounis. Piłka po strzale reprezentanta Grecji z rzutu wolnego trafiła w słupek.

Oczywiście nie obyło się bez brutalnych faulów. Sędzia musiał ukarać aż jedenastu zawodników żółtymi kartkami. W 58. minucie czerwony kartonik ujrzał obrońca Panathinaikosu, Josu Sarriegi.

W zespole Olympiakosu w 45. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Paraskevasa Antzasa na boisku pojawił się Michał Żewłakow. Natomiast Jakub Wawrzyniak w drużynie Panathinaikosu wystąpił przez pełne 90 minut.

Obecnie drużyna z Pireusu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z dziewięciopunktową przewagą nad PAOK Saloniki. Panathinaikos plasuje się na trzeciej pozycji w lidze greckiej.