Podział punktów w Reading, wygrana WHU

W spotkaniach inaugurujących nowy sezon Premiership Reading zremisowało ze Stoke City 1:1, natomiast West Ham United pokonało na własnym stadionie Aston Villę 1:0.

Reading – Stoke City

Potyczka na The Madejski Stadium trzymała w napięciu do samego końca. Pierwsi prowadzenie zdobyli goście. W 34. minucie najlepiej w polu karnym znalazł się Micheal Kightly i pokonał golkipera gości, Adama Federiciego. Taki rezultat utrzymywał się do 89. minuty spotkania i już wydawało się, że goście wywiozą z Reading trzy punkty. Jednak wówczas w pole karne Stoke wpadł rezerwowy, Garath McCleary, którego dopiero faulem powstrzymał Dean Whitehead, za co został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Adam le Fondre i wyrównał stan meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Reading zremisowało ze Stoke City 1:1.

West Ham – Aston Villa

Zwycięstwo na Boleyn Ground odnieśli piłkarze West Ham United. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 40. minucie Kevin Nolan, który wykorzystał podanie od Ricarda Vaz Te. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał debiutujący w ekipie „Młotów” Modibo Maiga, który minąwszy bramkarza Aston Villi, Shaya Givena, miał przed sobą pustą bramkę. Niestety dla napastnika United, w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Nathan Baker, a Malijczyk będzie musiał jeszcze poczekać na premierowe trafienie w Premiership. Podopieczni Sama Allardyce’a okazali się minimalnie lepsi od piłkarzy Paula Lamberta. West Ham wygrywa z Aston Villą 1:0.