Podział punktów w Białymstoku

20 kwietnia 2013 Podział punktów w Białymstoku

Jagiellonia zremisowała z Wisłą 2:2 w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dla gospodarzy do siatki trafiali Maciej Gajos i Dawid Plizga, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Emmanuel Sarki i Rafał Boguski z Wisły.

Od początku spotkania lepiej prezentowała się Jagiellonia, która jako pierwsza podejmowała próby ataku. Jedna z nich była szczególnie niebezpieczna dla „Białej Gwiazdy”. W 18. minucie Tomasz Frankowski popisał się świetnym podaniem do Dawida Plizgi, który w dogodnej sytuacji nie zdołał oddać strzału, po tym jak piłkę spod nóg wybił mu Marko Jovanović.

Dawid Plizga zmarnował doskonałą okazję do strzelenia gola
Dawid Plizga zmarnował doskonałą okazję do strzelenia gola (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

W 29. minucie Wisła przeprowadziła pierwszą dobrą akcję zagrażającą bramce Słowika. Wtedy to Kamil Kosowski dobrze zagrał do Chrapka, ale w ostatniej chwili uprzedził go bramkarz gospodarzy. Po chwili Słowik niedokładnie wprowadził piłkę do gry i mało brakowało, aby w dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Kosowski.

W końcu w 34. minucie kibice w Białymstoku zobaczyli piłkę w siatce. Najpierw bardzo groźny strzał oddał Dani Quintana, futbolówka trafiła w słupek i zrobiło się niemałe zamieszanie, które wykorzystał Maciej Gajos, wbijając piłkę do bramki Sergieja Pareiki. Prowadzenie Jagiellonii utrzymało się do końca pierwszej połowy spotkania.

Po przerwie obydwie drużyny szukały okazji do strzelenia gola. W końcu lepiej wyglądała gra Wisły Kraków. Mimo że „Biała Gwiazda” częściej atakowała, to Jagiellonii udało się podwyższyć prowadzenie. W 65. minucie na bramkę wiślaków bardzo groźnie uderzył Tomasz Kupisz, piłkę zdołał wybić Bieszczad, ale dobitka Dawida Plizgi znalazła drogę do siatki.

Rafał Boguski zapewnił Wiśle jeden punkt
Rafał Boguski zapewnił Wiśle jeden punkt (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

Mimo to Wisła potrafiła się podnieść i odmienić losy spotkania. W 68. minucie przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Emmanuel Sarki. Piłkarz Wisły znakomicie przymierzył, a piłka znalazła drogę do bramki, wpadając w okienko. Po golu Sarkiego Wisła uwierzyła w siebie i w końcu w 80. minucie doprowadziła do remisu. Strzelcem gola na 2:2 był Rafał Boguski. Napastnik „Białej Gwiazdy” otrzymał bardzo dobre podanie od znakomicie grającego w tym spotkaniu Sarkiego i wpakował futbolówkę do bramki Jakuba Słowika, dając swojej drużynie wyrównanie.

Pod koniec meczu Wisła mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, gdy Kosowski bardzo dobrze zagrał do Sobolewskiego, który trafił prosto w bramkarza. Swoją szansę miała także Jagiellonia. Minutę przed końcem Dani Quintana otrzymał znakomite podanie od Kupisza, ale w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę.

Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. W związku z tym Jagiellonia zrównała się punktami z Polonią i zajmuje siódme miejsce. Wisła z dorobkiem 28 oczek zrównała się z Widzewem i jest obecnie na 12. lokacie.