Redakcja

Kurs Scouts For Football w stolicy


Marcin Żewłakow i Peter Hyballa prelegentami warszawskiej edycji

12 października 2017 Kurs Scouts For Football w stolicy

W dniach 18 i 19 listopada odbędzie się warszawska edycja Scouts for Football. Organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo nowości, które w jeszcze większym stopniu pozwolić mają na zrozumienie specyfiki pracy skauta. Pierwszym novum jest podział szkolenia na część teoretyczną i praktyczną, drugim zaś zupełnie nowy model sprzedaży kursu.


Udostępnij na Udostępnij na

Ludzie z pasją, doświadczeniem, na dodatek chętni, aby dzielić się nim z uczestnikami – bajka! Piłka nożna ewoluuje w tak szybkim tempie, że aby za nią nadążyć, nieustannie trzeba podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje, a jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych!

Marcin Żewłakow – teoria

Marcin Żewłakow jest postacią, której nie trzeba przedstawiać osobom interesującym się polskim futbolem. Wychowanek Polonii Warszawa, zawodnik Beveren, Exelsior Mousron, KAA Gent, francuskiego FC Metz oraz cypryjskiego APOEL-u Nikozja. Jeden z wybrańców Jerzego Engela reprezentujący nasz kraj na mistrzostwach świata odbywających się w 2002 roku na boiskach Korei Południowej i Japonii. Po zakończeniu kariery trafił do Legii Warszawa, gdzie dzięki swojemu doświadczeniu wyniesionemu z boiska, dobrym znajomościom na francuskim, belgijskim i cypryjskim rynku wspierał zespół mistrza Polski jako skaut. W stołecznym klubie pełnił też funkcję dyrektora skautingu – mówi się, że to na podstawie jego analiz trafili do Warszawy Nemanja Nikolić, Guilherme czy Jarosław Niezgoda.

Grzegorz Koprukowiak (jeden z właścicieli SFF):Po kilku kursach zorganizowanych na południu Polski planowaliśmy zrobienie szkolenia w Warszawie. Z Marcinem Żewłakowem znamy się już od jakiegoś czasu, wspólnie z nim uczestniczyłem w panelu dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego podczas Warsaw Scouting Day. Razem również wsparliśmy akcję społeczną „Drużyna Błażeja”, pomagając w licytacji udziału w meczu Legia vs. Wisła dla dwóch osób. Marcin jest osobą o bardzo dobrej orientacji w futbolu, z doświadczeniem w pracy dla mistrza Polski. Jest więc oczywistą rzeczą, że jeśli tylko ma czas i możliwość, to dla uczestników kursu ogromnie cennym przeżyciem może być poznanie go oraz posłuchanie jego prelekcji, w której przedstawi swoją perspektywę, z jaką spogląda na piłkarski skauting.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w części teoretycznej prowadzonej przez Marcina Żewlakowa, która odbędzie się pierwszego dnia kursu w Warszawie.

Peter Hyballa – praktyka i mecz Legia – Górnik Zabrze

Drugiego dnia inicjatywę przejmie niemiecki trener Peter Hyballa. To bardzo popularne nazwisko w futbolowym świecie naszych zachodnich sąsiadów, zaliczane do grona wschodzących gwiazd nowoczesnej myśli szkoleniowej. Gdzieniegdzie można spotkać się z głosami wymieniającymi tego szkoleniowca w kontekście przyszłych trenerów topowych europejskich klubów bądź kadry narodowej. Nic dziwnego – mimo 40 lat ma za sobą pracę w Bayerze Leverkusen, Borussii Dortmund czy Red Bull Salzburg, w którym pracował z najstarszymi rocznikami młodzieży. Jako pierwszy szkoleniowiec prowadził Alemannię Aachen, austriacki Sturm Graz, a w poprzednim sezonie holenderski NEC Nijmegen. Bardzo często udziela się jako ekspert w niemieckich mediach, jest autorem wielu książek o tematyce piłkarskiej. Znany jest z prowadzenia wykładów na całym świecie – był m.in. w Chinach, prowadził prelekcje dla trenerów włoskiej Genui. Hyballa włada perfekcyjnie kilkoma językami, w tym chińskim.

Zajęcia z Peterem Hyballą będą typowo boiskowe – skupiające się na analizie spotkania Legii z Górnikiem, a także obserwacji dwóch dodatkowych meczów zorganizowanych specjalnie na potrzebę obserwacji dla skautów – tu uczestnicy będę mieli możliwość wspólnej obserwacji i oceny wraz z byłym opiekunem NEC. Młodzi gracze zmierzą się w spotkaniach kontrolnych, a uczestnicy będą na przykładzie ich gry dokonywać własnych analiz, które opracują pod okiem trenera Hyballi.

Ci uczestnicy, którzy w swojej edukacji skautingowej zwracają szczególną uwagę na praktykę, na pewno poczują się docenieni – dodaje Grzegorz Koprukowiak.

Kurs Scouts For Football to doskonała okazja dla trenerów, skautów, analityków oraz osób zupełnie niezwiązanych z futbolem profesjonalnie – idealni ludzie, idealne miejsce i czas, by poszerzać swoje piłkarskie horyzonty.

Spora dawka wiedzy teoretycznej i ogromna ilość praktyki – każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy umożliwiają zupełnie nową formę uczestnictwa dla kursantów. Można wziąć udział zarówno w całości kursu, jak i w pojedynczych panelach. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się, jak przez ostatnie lata funkcjonował skauting w Legii i poznać perspektywę skautingu jej byłego dyrektora, może skorzystać tylko z sobotniej części szkolenia. Jeżeli natomiast istotniejsza jest sama praktyka i szlifowanie umiejętności obserwacji – zapraszamy w niedzielę. Oczywiście gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w całości kursu!

Ceny:

– sama sobota – 690 PLN

– sama niedziela – 490 PLN

– dwa dni – 990 PLN

Komentarze
bartekibic (gość) - 5 miesięcy temu

ILE Igol kasy dostaje za takie teksty?

Odpowiedz
Ferdynand (gość) - 5 miesięcy temu

Zapytaj na TT. Pokaż twarz jak pytasz o hajs, może Ci odpowiedzą.

Odpowiedz
iGol.pl (gość) - 5 miesięcy temu

Masz na swoim koncie na Disqusie 6 komentarzy, wszystkie na iGolu i wszystkie negatywne na temat naszych tekstów. Czy ktoś cię zmusza do czytania nas, skoro nic ci się tutaj nie podoba?

Odpowiedz
bartekibic (gość) - 5 miesięcy temu

słaba reklama slabego kursu. beznadzieja

Odpowiedz
Bobek (gość) - 5 miesięcy temu

Ile można Panie Michale :)

Odpowiedz
footbalista (gość) - 5 miesięcy temu

Byłeś? Widziałeś? Moim zdaniem co kurs jest naprawdę niezła ekipa wykładowa.

Odpowiedz
Legionista (gość) - 5 miesięcy temu

Ciekawe wydarzenie, ale trochę za drogie moim zdaniem.

Odpowiedz
tomekd (gość) - 5 miesięcy temu

Jeśli jest szansa, że dostaniesz po tym kursie możliwość stażu w legii, a później jak się sprawdzisz nawet pracę - to 1000 zł nie jest wcale tak wysoka kwotą za zdobycie wiedzy.

Odpowiedz
dariok (gość) - 5 miesięcy temu

kiedy bedzie cos w 3miescie?

Odpowiedz
Bary1916 (gość) - 5 miesięcy temu

Dobry pomysł z Zewłakowem. Fajnie się go słucha w tv :)

Odpowiedz
coach (gość) - 5 miesięcy temu

więcej takich inicjatyw! wreszcie polska piłka wychodzi z cienia. Brawo!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze