Plizga: W takim meczu jeszcze nie grałem

26 listopada 2012 Plizga: W takim meczu jeszcze nie grałem

W sobotę Jagiellonia Białystok zremisowała 3:3 ze Śląskiem Wrocław po niezwykle dramatycznym widowisku. Jednym z bohaterów tego spotkania był niewątpliwie Dawid Plizga, który skomentował mecz.

W takim meczu jeszcze nie grałem i wątpię, że jeszcze kiedyś będę grałNa pewno była to rozgrywka przyjemna do oglądania dla kibiców powiedział po meczu ze Śląskiem Dawid Plizga.

Dawid Plizga (z prawej)
Dawid Plizga (z prawej) (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Pomocnik Jagiellonii ocenił grę swojego zespołu: – Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu fatalna, ale w drugiej można było klaskać. Przed meczem z punktu na pewno byśmy się nie cieszyli, ale biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich ten remis padł, możemy być zadowoleni.

Już przy czerwonej kartce dla Ukaha i rzucie wolnym dla Śląska powiedziałem sędziemu, że mógł jej nie dawać, bo i tak jest już bardzo źle. Jednak sytuacja na rzut karny Smolarka i czerwona kartka zawodnika Śląska obudziły nas i odrobiliśmy straty w dosyć krótkim czasie, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy się nawet pokusić o zwycięstwo zakończył dwukrotny reprezentant Polski.

Wypowiedź Dawida Plizgi dotyczy niedzielnego meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym spotkały się Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok. „Wojskowi” prowadzili aż 3:0 do 71. minuty. Wtedy to pierwszego gola dla „Jagi” strzelił Tomasz Kupisz. Później trafienia dołożyli Dawid Plizga i Euzebiusz Smolarek, który ustalił wynik meczu na 3:3.