Piłka jest kolorowa!


Środowemu spotkaniu Polska - Węgry towarzyszyć będzie hasło "Piłka jest kolorowa!". Zawodnicy obu reprezentacji włączą się w promowanie walki z nietolerancją, przemocą i dyskryminacją w futbolu. Akcja, której organizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej i Ogólnopolski Związek Zawodowy Piłkarzy odbywa się w ramach europejskich dni walki z rasizmem.


Udostępnij na Udostępnij na

Futbol jest piękny, radosny i kolorowy. Jest, a przynajmniej powinien być. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy sprawić, że nie będą nam tej wspaniałej gry psuć atakujące od czasu do czasu „demony”. Nienawiść, przemoc, rasizm, dyskryminacja – to zjawiska, których nie chcemy w świecie piłki nożnej. Nie ma dla nich w sporcie miejsca. Świat nie jest ani biały, ani czarny. Podobnie jest w futbolu – to sport dla wszystkich! Nie ogranicza go kolor skóry, pochodzenie, wyznanie czy poglądy. Jest wielokulturowy i wielonarodowy.” – czytamy w przesłaniu, które zostanie rozdane przed spotkaniem kibicom i odczytane przez spikera.

Piłkarze przed meczem zaprezentują transparent, który będzie promował akcję, a kibice swój sprzeciw wobec wszelkich negatywnych zjawisk w futbolu będą mogli wyrazić czerwonymi kartonikami, które otrzymają przy wejściu na stadion.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze