Pierwsze mecze Pucharu Niemiec za nami

Niemieckie zespoły ledwo zaczęły grać o puchar kraju, a już mamy pierwszą sensację. Z rozgrywek po meczu z SV Elversberg odpadł grający w Bundeslidze Hannover 96.

Największą sensacją jak na razie jest odpadnięcie Hannoveru 96. Gracze z Bundesligi ulegli 5:4 w rzutach karnych reprezentantowi Regionalligi (czwarta klasa rozgrywkowa) – SV Elversberg. Po dogrywce na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W rzutach karnych gorsi okazali się pogromcy Wisły w letnim okresie przygotowawczym. Przy stanie 1:1 nad bramką strzelił Forsell. Pozostałe karne zawodnicy obu drużyn egzekwowali bezbłędnie, dzięki czemu 2700 widzów zgromadzonych na Waldstadion an der Kaiserlinde było świadkami największej dotychczas niepodzianki w Pucharze Niemiec.

Do kolejnej rundy nie awansowało także 1.FC St. Pauli, które również uległo zespołowi z Regionalligi. Pogromcą drużyny z Bundesligi okazał się Chemnitzer FC, który wygrał to spotkanie 1:0.

Wielkie strzelanie na Sportpark Husterhöhe urządzili sobie gracze Bayeru Leverkusen, którzy w samej drugiej połowie zaaplikowali 10 bramek grającemu w południowo-zachodniej Oberlidze (piąta klasa rozgrywkowa) FK Pirmasens. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Helmes, po dwie bramki dołożyli Sam, Kießling oraz rezerwowy Derdiyok. Na listę strzelców wpisali się też Renato Augusto, Vidal oraz Reich w drużynie gospodarzy, który zdobył bramkę przy stanie 0:7.

W meczu VfL Osnabrück – 1. FC Kaiserslautern mieliśmy dwa polskie akcenty. Jednym z nich była bramka Sebastiana Tyrały, która dała prowadzenie gospodarzom. Sensacyjne zwycięstwo przekreślił jednak gol Lakicia w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. W dogrywce szalę awansu przechylił zdobywca dwóch bramek, Erwin Hoffer, który zmienił znanego z występów w Ekstraklasie Ilijana Micanskiego.
Debiut w barwach Borussii Dortmund w oficjalnym meczu zaliczył Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski zmienił w 56. minucie zdobywcę pierwszej bramki dla „Borussen” – Lucasa Barriosa. Całą pierwszą połowę w barwach zespołu z Signal Iduna Park zagrał Jakub Błaszczykowski. Ostatecznie grający w Bundeslidze podopieczni Jurgena Kloppa pewnie pokonali 3:0 Wacker Burghausen.