Peter Hyballa przejmuje stery – Wisła Kraków z nowym szkoleniowcem


Poznaliśmy nowego szkoleniowca krakowskiego klubu

2 grudnia 2020 Peter Hyballa przejmuje stery – Wisła Kraków z nowym szkoleniowcem

Peter Hyballa został ogłoszony nowym szkoleniowcem "Białej Gwiazdy". Niemal do samego końca nie było wiadomo kto nim pozostanie. Milczenie krakowskiego klubu jedynie podsycało emocje związane z osobą nowego szkoleniowca. Teraz karty zostały odkryte. 44- latek obejmuje stery Wisły, a jego zadaniem będzie wyciągniecie Wisły z dołka. Dwunaste miejsce nikogo w Krakowie nie zadowala. Pracy mnóstwo, sporo do poprawy, a my będziemy przyglądać się z ciekawością na poczynania Hyballi.


Udostępnij na Udostępnij na

Peter Hyballa był wymieniany jako jeden z trzech kandydatów do przejęcia schedy po Arturze Skowronku. Obok niego wymieniano również Macieja Skorże i Thomasa Dolla. Ten ostatni, jak możemy usłyszeć miał być najdroższą opcją z całej trójki. Ze Skorżą natomiast nie zdołano się porozumieć. Padło, więc na trenera, który od lipca bieżącego roku odpoczywał, a który pewnie, aż pali się, by podjąć nowe wyzwanie. Czy podoła postawionemu przed nim zadaniu i wyciągnie Wisłę w górę tabeli?

Hyballa równa się doświadczenie

Patrząc w CV Petera Hyballi można zobaczyć, że ten z nie jednego pieca chleb jadł. Hyballa zaczynał od trenowania zespołów młodzieżowych Borussi Bocholt. Klub ten za jego czasów występował w Kreislidze. Niemiec systematycznie piął się w górę. Zaliczył nawet przygodę w Namibii, gdzie przez rok prowadził zespół Ramblers. Po tym czasie wrócił jednak do swojej ojczyzny i ponownie zajął się szkoleniem młodzieży. Poprzez młodzieżowe drużyny Vfl Wolfsburg i Borussii Dortmund trafił do Austrii. Tam objął stery Sturm Grazu. Prowadził ten zespół w 33 spotkaniach i zdobył średnio 1.55 punktu na mecz. Potem był Bayer Leverkusen, gdzie pracował jako asystent pierwszego trenera.

Ostatni klub, który Peter Hyballa prowadził przed przyjęciem oferty Wisły było holenderskie NAC Breda. Występujący na zapleczu Eredivisie był prowadzony przez niemieckiego szkoleniowca jedynie w siedmiu spotkaniach. Udało im się jednak wykręcić dobrą średnią. Wyniosła ona 2 punkty na mecz.

Hyballa to także trener, który nie boi się wyrazić swojej opinii. Idealnym dowodem na to jest sytuacja, gdy podczas pracy w holenderskiej Bredzie odważnie komentował politykę transferową klubu. W skrócie: bardzo mu się nie podobała…
Niemiecki trener podpisał kontrakt z Wisłą do lipca 2022 roku. Czy okaże się lepszym trenerem od Artura Skowronka, którym w pewnym momencie część kibiców była zmęczona? Poprzeczka nie wisi wysoko. Pytanie tylko czy Niemiec z holenderskim paszportem będzie w stanie ją przeskoczyć?

Reakcje w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze