Walczące o utrzymanie Hoffenheim musi się wzmocnić, aby w przyszłym sezonie grać w Bundeslidze. Pierwszym zawodnikiem, który przybył podczas bieżącego okienka transferowego, jest Luis Advincula.
Advincula to 22-letni Peruwiańczyk, który do tej pory występował w Sportingu Cristal Lima. Jest też reprezentantem swojego kraju. Dobrze gra obiema nogami, może grać po obu stronach pomocy. Największymi atutami nowego piłkarza „Wieśniaków” są szybkość i przyspieszenie.
– Wiem, ile moi rodacy, Farfan i Pizarro, znaczą w Niemczech. Pragnę osiągać podobne sukcesy – powiedział Advincula, który będzie grał z numerem 22.
Drużynie zajmującej miejsce barażowe na pewno potrzebne są wzmocnienia. Trzeba jednak się zastanowić, czy konieczne jest zatrudnianie zawodników na pozycje ofensywne. Atak zespołu z Sinsheim nie wyglądał najgorzej. Duże problemy były natomiast z obroną i to właśnie piłkarze na pozycje defensywne powinni być poszukiwani przez działaczy Hoffenheim.