Pawelec: Wszystko zależy od trenera


8 marca 2012 Pawelec: Wszystko zależy od trenera

Obrońca Śląska Wrocław, Mariusz Pawelec, opowiedział o ostatnim meczu z Widzewem, nadchodzącym spotkaniu z Koroną i nowym stadionie mistrza jesieni.


Udostępnij na Udostępnij na

Zapytany o ostatni mecz Śląska z Widzewem, w którym to spotkaniu „Czerwoni” w ostatniej minucie strzelili gola na 2:2 „Wojskowym”, Pawelec odpowiedział: – Stało się i już nic nie poradzimy. Czasu przecież nie cofniemy. Trzeba tylko wyciągnąć z tego wnioski, aby w następnych meczach nic takiego się nie powtórzyło. Żal na pewno jakiś jeszcze jest, ale nie ma się co katować. Przed nami kolejny ważny mecz.

Mariusz Pawelec (z lewej)
Mariusz Pawelec (z lewej) (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

W naszej lidze nie ma łatwych meczów. Co do Korony, to nie jest przypadek, że wygrała pierwsze trzy mecze w rundzie wiosennej. Kielczanie grają bardzo twardo i będziemy musieli przeciwstawić się im tym samym, jeżeli chcemy wygrać niedzielną konfrontację. Ale to nie jest też tak, że oni tylko walczą. Potrafią też grać w piłkę. My jednak już nie mamy wyjścia, musimy się im przeciwstawić i w końcu wygrać w tym roku – powiedział o nadchodzącym spotkaniu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy defensor Śląska Wrocław.

A jakie zdanie ma Mariusz Pawelec na temat nowego stadionu Śląska, na którym najlepiej mistrzom jesieni nie idzie? – Tłumaczenie się stadionem jest szukaniem usprawiedliwienia na siłę. Oczywiście, płytę na Oporowskiej znamy doskonale, bo rozegraliśmy tu bardzo dużo meczów. Nowy obiekt dopiero musimy poznać. To naturalna sprawa, w końcu przeprowadziliśmy się na niego całkiem niedawno. Ale z każdym treningiem i meczem będzie coraz lepiej. Nie można jednak powiedzieć, że nie wygraliśmy na przykład z Ruchem, bo nie znamy płyty nowego stadionu. My na pewno nie będziemy się tak tłumaczyli.

Mariusz Pawelec opowiedział o meczu 20. kolejki z Widzewem Łódź oraz nadchodzącym spotkaniu 21. kolejki, w którym podopieczni Oresta Lenczyka podejmą we Wrocławiu Koronę Kielce. Ekipa ta jak na razie w rundzie wiosennej wygrała wszystkie trzy mecze.

Więcej o T-Mobile Ekstraklasie znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze