Panathinaikos wygrywa, udany występ Wawrzyniaka

Kolejne zwycięstwo w lidze greckiej odnieśli gracze Panathinaikosu Ateny. "Zielone Koniczynki" pokonały na własnym boisku Panionios 2:1.

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 66. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka, Dimitris Salpingidis sprytnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki rywali. W 77. minucie wynik podwyższył Antonis Petropoulos. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla gości zdobył urugwajski napastnik, Fabian Estoyanoff.

W zespole Henka ten Cate cały mecz rozegrał reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak. Były zawodnik Legii Warszawa dołączył do greckiej drużyny w czasie zimowego okna transferowego. Wawrzyniak zadebiutował w Panathinaikosie na początku lutego w meczu Pucharu Grecji z Panserraikosem.

Panathinaikos po zwycięstwie nad Panioniosem awansował na drugie miejsce w tabeli. Na czele greckiej Superligi znajduję się Olympiakos Pireus.