Panathinaikos wygrywa, cały mecz Wawrzyniaka

W meczu 28. kolejki ligi greckiej Panathinaikos Ateny wygrał u siebie ze Skodą Xanthi 2:0. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Jakub Wawrzyniak.

Pierwszą bramkę dla „Koniczynek” zdobył niezawodny Dimitris Salpingidis, który w tym sezonie zaliczył już swoje dziesiąte trafienie. W 66. minucie wynik spotkania ustalił Gabriel. W zespole gości zabrakło nawet na ławce rezerwowych Rafała Grzelaka. Panathinaikos zajmuje po tym zwycięstwie drugie miejsce w tabeli.

Olympiakos Pireus w poprzedniej kolejce zapewnił sobie mistrzowski tytuł, a w 28. serii spotkań pokonał na wyjeździe Levadiakosa FC  2:1. W drużynie Ernesto Valverde na listę strzelców wpisali się Matt Derbyshire oraz Luciano Galletti. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Patrick Dimbala. W tym spotkaniu w 64. minucie na placu gry pojawił się Piotr Piechniak (Levadiakos). Obrońca Olympiakosu, Michał Żewłakow, spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

AE Larissa zremisowała bezbramkowo u siebie z Panioniosem Ateny. W drużynie gospodarzy w meczowej kadrze nie znalazł się Maciej Żurawski. W swoim zespole nie zagrał również Piotr Włodarczyk, a jego Aris Saloniki pokonał OFI Kreta 4:1.

Wojciech Kowalewski, Arkadiusz Malarz i Mirosław Sznaucner w 28. kolejce rozegrali w swoich zespołach całe spotkania. Iraklis z Kowalewskim w bramce zremisował z Thrasyvoulosem 1:1, drużyna Malarza uległa Arisowi 1:4, natomiast PAOK Saloniki ze Sznaucnerem w defensywie wygrał na wyjeździe z Asterasem Tripolis 2:0.

W tabeli ligi greckiej prowadzi Olympiakos Pireus, drugi jest Panathinaikos Ateny, a na trzeciej pozycji plasuje się PAOK Saloniki.