Oświadczenie Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN-u


15 kwietnia 2013 Oświadczenie Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN-u

Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Przesmycki, postanowił wydać oświadczenie. Jak powiedział, mecze T-Mobile Ekstraklasy będą sędziowane tylko przez czterech arbitrów, a nie przez sześciu.


Udostępnij na Udostępnij na

Zbigniew Przesmycki
Zbigniew Przesmycki (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Jak poinformował dzisiaj Zbigniew Przesmycki, mecze w ramach T-Mobile Ekstraklasy nie będą sędziowane przez sześciu arbitrów, a zaledwie przez czterech. – Z dniem 15 kwietnia 2013 roku rezygnujemy z systemu sędziowania meczów Ekstraklasy przez sześciu arbitrów. Był to eksperyment, z którego się wycofujemy. Na boiskach Ekstraklasy było zbyt wiele zamieszania, kontrowersji – powiedział Zbigniew Przesmycki.

Eksperyment z wprowadzeniem większej ilości arbitrów na polskie boiska został wdrażany już jesienią zeszłego roku. Jak twierdzi Przesmycki, liczba arbitrów nie wpływa wydatnie na poziom sędziowania, stąd decyzja Kolegium Sędziów PZPN. – Nasz eksperyment zaczęliśmy już jesienią i starannie zbieraliśmy opinie na ten temat. Mecze prowadzone przez sześciu arbitrów pokazały, że liczba sędziów nie wpływa na jakość sędziowania. Dodatkowi arbitrzy – asystenci jeszcze nie są przygotowani do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej funkcji na boisku. W tej sytuacji wszystkie mecze ekstraklasy będą prowadzone przez czterech arbitrów – zakończył Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

Komentarze
~volt (gość) - 11 lat temu

Dobra i w miarę szybka decyzja - więc trzeba tu
PZPN pochwalić. Teraz jeszcze powinni szybko
wycofać się z planu zmiany systemu rozgrywek w
sezonie 13/14. Są rozsądniejsze sposoby na
zwiększenie liczby meczy.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze