Cyfrowy Polsat kontynuuje sprzedaż dostępu do meczów polskiej reprezentacji w piłce nożnej w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 w ramach usługi pay-per-view (PPV).
Cyfrowy Polsat decyzję o zaoferowaniu swoim abonentom dostępu do meczów reprezentacji Polski w usłudze PPV podjął dopiero po tym, jak do publicznej wiadomości została podana informacja, że nie będą one oferowane przez telewizję publiczną. Z taką propozycją do Cyfrowego Polsatu zgłosił się wyłączny dystrybutor praw telewizyjnych do meczów polskiej reprezentacji narodowej – firma Sportfive.
– Jako grupa, która od lat promuje polski sport i której nadrzędnym celem jest dobro kibiców, nie chcieliśmy w tej trudnej sytuacji zostawić ich bez jakiejkolwiek możliwości obejrzenia meczów. Dlatego jako jedyny operator satelitarny w Polsce podjęliśmy decyzję o zapewnieniu naszym abonentom dostępu do meczów eliminacyjnych do mundialu w jedynej nam zaproponowanej i prawnie dopuszczalnej formie – usłudze PPV. Zgadzamy się co do zasady z tym, że spotkania naszej reprezentacji powinny być oferowane w kanałach ogólnodostępnych, jednak podejmując naszą decyzję w tych wyjątkowych i niecodziennych okolicznościach, priorytetowo kierowaliśmy się chęcią zapewnienia naszym abonentom i polskim kibicom dostępu do meczów – twierdzą przedstawiciele Cyfrowego Polsatu.
weź spieprzaj dziadu !
po prostu trzeba sie za to wziasc od strony prawnej
weszla ustawa ze takie wydarzenia sportowe powinny a
nawet musza byc ogolnodostepne tvp przeciez
niedogadala sie bo poszlo o pieniadze inaczej nie
moze byc......
Takiego ciosu się nie spodziewałem. Nie tylko
poziom ale teraz także TVP schodzi na psy...
jest tyle kanalow ze zawsze mozna zobaczyc cos innego
wiekszosc placi abonament lub pakiety platform
cyfrowych wiec po co placic za mecz dodatkowo niech
sportive sobie ogladnie tylko niech sie
naciesza...nie ma czym sie stresowac kibice nie
dajcie sie robic w balona...
rzeczywiście dajecie nam dostęp lamusy ;/
To po ch.uj ten abonament czlowiek placi. Ja bule 60
miesiecznie i gowno tam leci. Gdyby nie orange sPort
to ogladalo by sie SAME powtorki z ksw:-) albo mecze
te same po 15razy.
Gdyby nikt nie wykupił od nich praw transmisji tego
meczu (czytaj: nie mieliby ŻADNYCH zysków) to
zmiękła by im faja i zgodziliby się na warunki
finansowe oferowane przez tvp. A PO-lsatowskie psy
chciały tylko zarobić i przez to będziemy
oglądali mecze repry na ppv lub streamach.