Olympiakos wygrywa, Wawrzyniak na ławce rezerwowych

W 26. kolejce ligi greckiej Olympiakos Pireus i Panathinaikos Ateny "solidarnie" zdobyły komplet punktów. Zespół Ernesto Valverde pokonał Iraklis Saloniki 5:0, natomiast "Koniczynki" wygrały z Thrasivoulosem 1:0.

W meczu z Iraklisem w barwach gospodarzy przez całe spotkanie zagrał Michał Żewłakow. Olympiakos do 60. minuty nieoczekiwanie  remisował na własnym boisku z zespołem z Salonik, jednak w dalszej części gry po dwie bramki zdobyli Oscar oraz Matt Derbyshire, a także jedno trafienie zaliczył Vassilis Torosidis. Zespół Valverde tym zwycięstwem umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz na ławce rezerwowych Iraklisu spędził były reprezentant Polski, Wojciech Kowalewski.

Panathinaikos Ateny po bramce Dimitrosa Salpingidisa pokonał w wyjazdowym spotkaniu Thrasivoulosa 1:0. W zespole gości nie wystąpił polski obrońca, Jakub Wawrzyniak.

W barwach AE Larrisa całe 90 minut rozegrał Maciej Żurawski, jednak były zawodnik Wisły Kraków nie wpisał się tym razem na listę strzelców i jego drużyna bezbramkowo zremisowała z PAOK Saloniki. W drużynie gości bardzo udany występ zaliczył Mirosław Sznaucner.

W meczu Arisu Saloniki ze Skodą Xanti na placu gry pojawił się tylko jeden polski zawodnik, Piotr Włodarczyk (w 74. minucie zmienił Roberto Battiona). Skoda wygrała 1:0 po bramce Victora Agali.

Zespół Arkadiusza Malarza, OFI Kreta, przegrał na wyjeździe z AEK Ateny 0:1. Polskiego bramkarza w 23. minucie pokonał Pantelis Kafes.

Na czele tabeli ligi greckiej znajduje się Olympiakos Pireus (62 pkt.), drugi jest Panathinaikos Ateny (53 pkt.), natomiast na trzeciej pozycji plasuje się drużyna PAOK Saloniki (51 pkt.).