OE: Podział punktów w Kielcach

W meczu 28. kolejki polskiej I ligi Korona Kielce zremisowała przed własną publicznością z walczącym o awans do europejskich pucharów Groclinem Grodzisk Wielkopolski 1:1.

Od pierwszych minut spotkania drużyna Groclinu nie radziła sobie z dobrze grającymi gospodarzami. Korona kontrolowała grę, od czasu do czasu zagrażając bramce strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. Goście przejęli inicjatywę około trzydziestej minuty meczu i to właśnie oni stworzyli sobie najdogodniejsze sytuacje do obięcia prowadzenia. Najbliższy pokonania Wojciecha Kowalewskiego był najlepszy strzelec Grodziszczan, Adrian Sikora, który w końcówce pierwszej części gry trafił w słupek.

Po zmianie stron do głosu ponownie doszli gospodarze. W 71. minucie spotkania niezwykle aktywny tego dnia Marcin Robak dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Pawła Sobolewskiego, a ten mocnym strzałem wyprowadził Kielczan na prowadzenie. Po zdobyciu gola gospodarze oddali inicjatywę Groclinowi, koncentrując się głównie na obronie korzystnego rezultatu. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kielcach bramkę wyrównującą, już w doliczonym czasie gry zdobył napastnik gości, Adrian Sikora i mecz zakończył się podziałem punktów.