Odra przygotowana na Cracovię


7 maja 2009 Odra przygotowana na Cracovię

W najbliższej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Odra Wodzisław zmierzy się z Cracovią. Spotkają się zespoły walczące w tym sezonie o utrzymanie. W starciu tym nie powinno zabraknąć walki i zaangażowania, a co za tym idzie, również emocji.


Udostępnij na Udostępnij na

Klub z Górnego Śląska od kilku sezonów zawsze wymieniany jest w gronie potencjalnych spadkowiczów. Jak historia pokazuje, Odra na finiszu rozgrywek potrafi sobie jednak zapewnić ligowy byt. Przed arcyważnym spotkaniem z Cracovią swymi spostrzeżeniami podzielili się piłkarze oraz szkoleniowiec Ryszard Wieczorek.

bramkarz Odry Adam Stachowiak
bramkarz Odry Adam Stachowiak (fot. Dawid Sikora/igol.pl)

Trener Ryszard Wieczorek: Myślę, że to ważny mecz nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla Cracovii, która musi wygrać w sobotę, żeby się utrzymać. „Pasy” mają cztery punkty mniej od nas, dlatego przyjadą do Wodzisławia po zwycięstwo. Poza tym to silny zespół z dobrą kadrą. Musimy być czujni, szczególnie że w ciągu ostatnich 11 spotkań licząc te w lidze i pucharze przegraliśmy tylko raz, w Bełchatowie 3:0. To dobry kierunek i mam nadzieję, że w sobotę mój zespół to potwierdzi.

Aleksander Kwiek: Na pewno nasze szanse są bardzo duże. Dobrze zagraliśmy w Białymstoku, dlatego jestem pozytywnie nastawiony do tego meczu. Typuję nasze zwycięstwo.

Marcin Wodecki: Z Cracovią mamy ogromną szansę na punkty. Poza tym graliśmy już z lepszymi drużynami i jakoś udawało się je zdobyć. Myślę, że z krakowianami też sobie poradzimy i wygramy to spotkanie. Mam nadzieję, że będzie 1:0.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze