Oceny Polaków po meczu z RPA

12 października 2012 Oceny Polaków po meczu z RPA

Grająca w eksperymentalnym składzie reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym drużynę RPA 1:0. Jak w skali 1-10 zaprezentowali się poszczególni zawodnicy ekipy Waldemara Fornalika?

Przemysław Tytoń – 6 – nie miał zbyt wiele pracy. Proste piłki bronił bezbłędnie, z trudnymi nie było mu dane się zmagać. Minus za niedokładne wybicia.

Grzegorz Wojtkowiak – 5 – próbował włączać się do akcji ofensywnych równie często co Łukasz Piszczek, ale ze słabym skutkiem. Przegrywał większość pojedynków z Tshabalalą, irytował niedokładnym wyprowadzaniem piłki.

Paweł Wszołek zaliczył udany debiut w reprezentacji
Paweł Wszołek zaliczył udany debiut w reprezentacji (fot. Grzegorz Rutkowski/iGol.pl)

Marcin Wasilewski – 6.5 – interweniował ostro, ale do bólu pragmatycznie i skutecznie. Nie interesował się wznawianiem akcji, po prostu przerywał ataki rywala, co robił z dużym wyczuciem. Ocena byłaby lepsza, gdyby przy rzutach wolnych lepiej krył przeciwników.

Damien Perquis – 7 – grał zupełnie inaczej niż „Wasyl”, nie dążył do starcia, próbował raczej wyprzedzić rywala, zgarnąć piłkę głową. Z bodaj wszystkich pojedynków wyszedł zwycięsko, plus za nie najgorsze wyprowadzanie piłki.

Jakub Wawrzyniak – 5.5 – nie dawał się tak ogrywać, jak Wojtkowiak, ale był stanowczo za bardzo przylepiony do swojej połowy. Rzadko pod grą, wskutek czego niektóre decyzje podejmował irytująco wolno.

Ariel Borysiuk – 5.5 – kiedy podawał do najbliżej ustawionego partnera, wychodziło nie najgorzej, kiedy natomiast próbował dograć dłuższą piłkę – zaczynały się schody. Mało widoczny, mało waleczny, ale przynajmniej nie tracił piłek.

Grzegorz Krychowiak – 7 – w pierwszej akcji zaimponował dynamiką, w pozostałych wyróżniał się odwagą, mądrością  i sporym wyczuciem. Chętnie cofał się po piłkę na własne przedpole, by po chwili pognać pod bramkę przeciwnika lub pokazać się na skrzydle. W drugiej połowie nieco przygasł.

Adrian Mierzejewski – 6 – ewidentnie brakuje mu rytmu meczowego. Zaprezentował dobrą formę fizyczną, pokazał kilka ładnych dryblingów i zagrań z klepki, ale gdy był pod presją czasu lub rywala, zagrywał z reguły źle. Powinien otworzyć wynik w pierwszej minucie po dośrodkowaniu Krychowiaka.

Paweł Wszołek – 7 – udany debiut polonisty. W jego grze widać było, że po kontuzji uda nie ma już śladu – niezwykle zadziorny, świetnie inicjował akcje z Sobiechem, Piechem i Mierzejewskim, powinien mieć na koncie minimum dwie asysty. Po 30. minucie zdarzały mu się proste błędy.

Artur Sobiech – 4.5 – napastnik grający w podstawowym składzie klubu z silnej ligi nie może marnować  dobrych sytuacji strzeleckich w takiej ilości. Najpierw zawodnik Hannoveru przejechał się na własnej fantazji, później źle złożył się do strzału głową, a na koniec kopnął wprost w bramkarza.

Artur Sobiech nie grzeszył skutecznością pod bramką rywali
Artur Sobiech nie grzeszył skutecznością pod bramką rywali (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Arkadiusz Piech – 5.5 – dobrze rozumiał się z Sobiechem i Wszołkiem, widoczny w pressingu, a nawet pod własnym polem karnym. Za to plus, ogromny minus natomiast za niewykorzystanie sytuacji sam na sam z Khune (mógł lobować, kiwać, cokolwiek!).

***

Waldemar Sobota  – 6.5 – za sprawą świetnego panowania nad piłką minął niejednego rywala. Jego dośrodkowanie na gola mógł zamienić Grosicki, później w odwrotnej sytuacji gracz Śląska minimalnie przestrzelił głową.

Kamil Grosicki – 5.5 – dwa dobre podania (pierwsze to asysta, drugie – dośrodkowanie do Soboty), dwa dobre dryblingi, ale też masa zaprzepaszczonych akcji, jak choćby dwie kontry w doliczonym czasie gry.  Nie zapracował, by pozbyć się metki jeźdźca bez głowy.

Arkadiusz Milik – 5.5 – po tym, co pokazywał ostatnimi czasy w lidze, lekko zawiódł. Kilka razy zgubił piłkę, nic nie wyniósł też z błędu Sobiecha z pierwszej połowy, po dograniu Grosickiego próbował bowiem finalizować akcję równie efektownie. Skończyło się kiksem, z którego skorzystał Komorowski.

Rafał Murawski – 5 – 25 minut wystarczyło, by pokazać dwa beznadziejne zagrania. Pierwsze – czekanie w nieskończoność w środkowej strefie na piłkę, którą oczywiście przejmuje rywal, drugie – zwolnienie dobrze zapowiadającej się akcji, byle tylko rywal zdążył wrócić. Plus za jakiś tam odbiór i pociągnięcie akcji z podaniem do Milika.

Marcin Komorowski – 7.5 – kiedy stoper pojawił się na lewym skrzydle, wielu zapewne mimowolnie uśmiechnęło się z politowaniem. Tymczasem już w pierwszej akcji gracz Tereka omal nie ograł rywala zwodem na zamach, a później świetnie znalazł się w polu karnym i jak rasowy snajper wykończył akcję.

Ludovic Obraniak – 5 – pięć minut na boisku, a w ich trakcie zdążył uderzyć z nieprzygotowanej pozycji, niwecząc tym samym dobrą akcję, jak również posłać Milikowi trudną piłkę w prostej sytuacji.