Obcokrajowcy wygrali z Polakami


11 marca 2008 Obcokrajowcy wygrali z Polakami

Na stadion w Szczecinie przybyło 17 tysięcy kibiców, by delektować się grą reprezentacji Polski złożonej z zawodników grających na co dzień w lidze polskiej przeciwko zagranicznym gwiazdom Orange Ekstraklasy. Niestety, nie był to słodki podwieczorek. Spotkanie pokazało jak futbolowej Polsce wciąż daleko do reszty piłkarskich zakątków świata. Polacy przegrali 2-3 i to z pewnością nie cieszy. Są jednak też plusy. Przecież nie raz przekonaliśmy się o tym, że porażki dają dużo więcej, niż gładkie zwycięstwa.


Udostępnij na Udostępnij na

Tak padły bramki:

Pierwsza akcja meczu, rzut wolny dla obcokrajowców wykonywany przez Edsona i Manuel Arboleda głową kieruje piłkę do bramki Wojciecha Kowalewskiego.

W 40. minucie gry Radovic dośrodkowuje z prawej strony wprost do niepilnowanego Ivanowskiego, który strzałem głową pokonuje bramkarza kieleckiej Korony.

Jacek Krzynówek
Jacek Krzynówek (fot. kadra.pl)

W 74. minucie znakomitą akcję przeprowadza Jacek Krzynówek, wpadając w pole karne zakręca jednym z obrońców i strzela w bramkę strzeżoną przez Jana Muchę. Bramkarz Legii odbija jednak piłkę przed siebie, ale formalności dopełnia Łukasz Garguła.

Kiedy wydawało się, że Polacy opanowali sytuację, do głosu znów dochodzą gwiazdy OE, a konkretnie Chinyama, który mocnym uderzeniem z 17 metrów pokonuje wprowadzonego po przerwie Sebastiana Przyrowskiego. Polacy nie poddają się i na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobywają bramkę po ładnym dośrodkowaniu Majewskiego i strzale Wawrzyniaka.

Największe zaskoczenie:

Wręcz wzorowa komunikacja i zgranie obcokrajowców. Polacy, którzy teoretycznie powinni dominować w tym elemencie, zawiedli.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze