Nowy obrońca Cracovii


Był jednym z wyróżniających się piłkarzy młodzieżowych drużyn wielkiego Realu Madryt. Gdy w 2008 roku zdecydował się wrócić do Polski, wróżono mu wielką karierę. Niestety, swoją grą nie przekonał do siebie nowych pracodawców. Czy rok 2011 będzie dla niego udany?


Udostępnij na Udostępnij na

Krzysztof Król w 2008 roku związał się z Jagiellonią Białystok, gdzie miał udowodnić polskim kibicom i trenerom, że pozytywne opinie, jakie wyrażano na jego temat podczas gry w młodzieżowych drużynach Realu Madryt, nie są przesadą. Niestety, przez dwa lata w Białymstoku Król rozegrał tylko 31 spotkań, a duże wahania formy sprawiły, że trener Michał Probierz zadecydował o jego wypożyczeniu.

Po Polaka zgłosiło się Chicago Fire, gdzie Krzysztof miał odbudować swoją formę. W amerykańskiej lidze rozegrał tylko 19 spotkań, jednak włodarze klubu z Chicago byli zadowoleni z meczów, w których wystąpił.

Po zakończeniu sezonu w MLS Krzysztof Król wrócił do Jagiellonii, gdzie dalej nie może być pewny gry w pierwszej drużynie. Dlatego zdecydowano się ponownie go wypożyczyć, tym razem do Cracovii Kraków.

Piłka polega na tym, że zawsze trzeba o coś walczyć. Tak się złożyło, że Cracovia broni się przed spadkiem. Jeżeli odpowiednio skoncentrujemy się i dobrze przygotujemy do wiosny, będziemy mieć szansę na utrzymanie – powiedział piłkarz.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze