Nowe gwiazdy Legii już w Warszawie


27 maja 2010 Nowe gwiazdy Legii już w Warszawie

Gwiazda Dinama Zagrzeb, Ivica Vrdoljak, wylądował na warszawskim Okęciu o 12:10, skąd został odebrany przez włodarzy stołecznego klubu. Transfer coraz bliżej. Legię mają też wzmocnić na dniach Srdja Kneżević z Partizana Belgrad, Funchal Manu z Maritimo i Bruno Mezenga z Flamengo.


Udostępnij na Udostępnij na

Ivicę Vrdoljaka warszawski klub chciał kupić już zimą, ale nagle z ustalonego 1 mln euro kwota wzrosła do 1,5 mln i Legia zrezygnowała. Teraz jednak Dinamo ma zgodzić się na 1 mln i nie będzie podnosić sumy odstępnego. Warto dodać, że Chorwat od trzech sezonów jest podstawowym pomocnikiem swojej drużyny, która regularnie jest najlepszą ekipą w rodzimej lidze.

Bruno blisko Legii
Bruno blisko Legii (fot. globoesporte.globo.com)

Przejście do stolicy napastnika Flamengo, Bruno Mezengi, też jest już bardzo prawdopodobne. Jak twierdzi jeden z dziennikarzy brazylijskiego magazynu „Placar”, piłkarz nie jest jeszcze gotowy do gry w podstawowym składzie tak silnej drużyny jak Flamengo. Dlatego transfer jest bardzo możliwy. Ile zawodnik będzie kosztować czwartą drużynę Ekstraklasy? Wypożyczenie Mezengi to koszt 200 tys. dolarów, a ewentualny transfer definitywny może kosztować 1,3 mln dolarów. W piątek zawodnik przejdzie testy medyczne.

Sporo mówi się także ostatnio o 25-letnim Kneżeviciu. To wychowanek Partizana Belgrad, a od dwóch sezonów jest jego podstawowym obrońcą. Najlepiej czuje się na środku defensywy. Co prawda rok temu Partizan odrzucił opiewającą na 800 tys. euro ofertę za Kneżewicia od jednego z belgijskich klubów, ale teraz ma być inaczej. Legia ustaliła, że za piłkarza zapłaci ok. 500 tys. euro, a zawodnik podpisze trzyletnią umowę. W Serbii nie ma przypadku, jeśli ktoś gra w  podstawowym składzie Partizana i trzy razy z rzędu wygrywa mistrzostwo  kraju mówi były gracz Legii, Aleksandar Vuković.

Ciekawie wygląda sytuacja z czwartym graczem, który na dniach ma wzmocnić Legię. Piłkarz Maritimo, Manu, według „Przeglądu Sportowego” jest wolnym graczem, a według „Gazety Wyborczej” nie. Manu ma jeszcze rok kontraktu z Maritimo. Jego umowa rzeczywiście wygasła, ale klub mógł ją jednostronnie przedłużyć o rok i to zrobił twierdzi dziennikarz lokalnego „Diaro de Noticias” w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Ci, którzy chcą go kupić, muszą negocjować z klubem. Wiem, że ma oferty z Grecji i Hiszpanii. Rozmawiałem z prezesem i oferty z Legii jeszcze nie dostał dodaje.

Aktualizacja: 13:35

Na warszawskim Okęciu wylądował samolot z kolejnym zawodnikiem. Tym razem był to Bruno Mezenga z Flamengo. Jak się okazuje, za kilkadziesiąt minut w Warszawie pojawi się także Srdja Kneżević.

Aktualizacja: 14:40

Zgodnie z zapowiedziami, na warszawskim lotnisku pojawił się samolot z trzecim dziś piłkarzem, który ma zasilić Legię. Srdja Kneżević, bo o nim mowa, testy medyczne przejdzie jutro i jeśli zda je pomyślnie, to zasili ekipę warszawian.

Aktualizacja: 16:18

Ivica Vrdoljak zagra w Legii
Ivica Vrdoljak zagra w Legii (fot. nk-dinamo.hr)

Vrdoljak: Jestem szczęśliwy, że tutaj przyjechałem. Długo czekałem na ten moment. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze, że wdrożę się w drużynę i szybko zgram się z resztą zespołu. Pierwszą ofertę z Legii otrzymałem trzy miesiące temu. Część informacji zebrałem od innego Chorwata, który grał w Polsce Ivana Turiny. On przekazał mi wiele informacji o Legii i o waszej lidze. Były one bardzo pozytywne. Zapoznałem się z historią warszawskiej drużyny. Myślę, że to znany klub i dlatego zdecydowałem się na przyjazd tutaj. Na razie moją przyszłością jest Legia i nie myślę, gdzie będę grał za kilka lat. Z tą drużyną chcę zdobywać kolejne sukcesy.

Kneżević: Chociaż mam 25 lat, to w barwach Partizana rozegrałem ponad 130 meczów. Kiedy otrzymałem ofertę, byłem bardzo zaszczycony, że tak wielki klub jak Legia chce mnie ściągnąć. Przejście do Warszawy to dla mnie sportowy awans, ponieważ warszawski zespół jest tak samo znany jak Partizan.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze