Nowak: Rywale są w naszym zasięgu

4 maja 2014 Nowak: Rywale są w naszym zasięgu

Widzew Łódź pokonał dziś na boisku przy al. Piłsudskiego Cracovię Kraków 2:0, czym przedłużył swoje szanse na utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Krystian Nowak przekonuje, że wszystkie mecze są do wygrania.

Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelali Eduards Visnakovs i Leimonas Povilas. Widzew miał ułatwione zadanie, bo od 14. minuty rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krzysztofa Pilarza za faul poza polem karnym na Mateuszu Cetnarskim. Zwycięstwo sprawiło, że do obozu łodzian wkradło się trochę optymizmu.

Widzew Łódź nie traci nadziei na utrzymanie

Rozegraliśmy bardzo dobry mecz, od kilku spotkań gramy dobrze w piłkę, mamy sporo sytuacji. W pierwszej połowie wykorzystaliśmy jedną, chociaż powinniśmy wygrywać znacznie wyżej, bo mieliśmy bardzo dogodne okazje. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo dodaje nam optymizmu i mobilizuje do dalszej pracy. Na pewno w kolejnym tygodniu będziemy jeszcze bardziej pracować, żeby na następny mecz wyjść z równie dużym zaangażowaniem. Każdy z nas dał dzisiaj z siebie 100%, nikt nie odstawiał nogi – przekonuje stoper Widzewa.

Teraz widzewiaków czeka mecz wyjazdowy we Wrocławiu. W tym sezonie gracze z al. Piłsudskiego nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa na boiskach rywali. Czas przełamać tę złą passę.

Jedziemy po trzy punkty, jak przed każdym meczem. Na pewno dzisiejszy pojedynek nas podbudował i wiemy, że wszystko jest w zasięgu, wszystkie mecze są do wygrania. Pokazaliśmy dzisiaj, że potrafimy grać w piłkę, zdominowaliśmy Cracovię, która utrzymuje się przy piłce, udowodniliśmy, że my też to potrafimy – zakończył Nowak.