Która reprezentacja najbardziej zaskoczyła na mundialu?


MŚ 2022 dobiegają końca - jakie były największe niespodzianki turnieju?

15 grudnia 2022 Która reprezentacja najbardziej zaskoczyła na mundialu?

Mistrzostwa Świata w Katarze są pełne rozczarowań i niespodzianek. Kibiców zawiedli Niemcy, Belgowie i Duńczycy. Jakie reprezentacje okazały się zaskoczeniem trwającego mundialu?


Udostępnij na Udostępnij na

Mistrzostwa Świata w Katarze są pełne rozczarowań i niespodzianek. Kibiców zawiedli Niemcy, Belgowie i Duńczycy. Jakie reprezentacje okazały się zaskoczeniem trwającego mundialu?

Australia

Murowanymi faworytami do wyjścia z grupy D byli aktualni Mistrzowie Świata oraz półfinaliści ostatnich Mistrzostw Europy, czyli Francuzi i Duńczycy. Australijczycy w pierwszej kolejce przegrali z Trójkolorowymi 1:4, zdobyli jednak bramkę jako pierwsi. W dwóch kolejnych spotkaniach niespodziewanie wygrali 1:0 i awansowali z grupy z sześcioma punktami. W 1/8 finału zmierzyli się z Argentyną. Australijczycy ostatecznie przegrali 1:2, ale walczyli do samego końca i zyskali sympatię kibiców na całym świecie. Były to ich pierwsze Mistrzostwa Świata, na których odnieśli dwa zwycięstwa.

Maroko

Marokańczycy trafili do bardzo trudnej grupy z aktualnymi srebrnymi i brązowymi medalistami Mistrzostw Świata, czyli Chorwatami i Belgami. Ponadto w grupie F byli Kanadyjczycy — zwycięzcy eliminacji do mundialu w strefie CONCACAF. Drużyna z Afryki w pierwszym, wyrównanym meczu zremisowała z Chorwacją 0:0, a następnie pokonała Belgów 2:0 i Kanadę 2:1. Marokańczycy wyszli z grupy z pierwszego miejsca. W 1/8 finałów niespodziewanie po rzutach karnych wyeliminowali Hiszpanów i po raz pierwszy w historii awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Wcześniej dokonały tego tylko trzy drużyny z Afryki — Kamerun (1990), Senegal (2002) i Ghana (2010).

Senegal

Senegal w swoim pierwszym meczu na mundialu przegrał z Holandią 0:2. W kolejnym spotkaniu wygrał z gospodarzami turnieju — Katarczykami w stosunku 3:1. W ostatniej kolejce Senegalczycy zmierzyli się z Ekwadorem. Faworytem była drużyna z Ameryki Południowej, która w drugiej serii spotkań zremisowała 1:1 z Holandią. Senegal ostatecznie wygrał z Ekwadorem 2:1 i awansował do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie z dorobkiem 6 punktów. W kolejnej rundzie zdecydowanie lepsi byli Anglicy, którzy wygrali pewnie 3:0.

Tunezja

Tunezyjczycy w pierwszej kolejce niespodziewanie po bardzo dobrym meczu zremisowali 0:0 z faworyzowaną Danią. W drugiej kolejce zaskoczyli negatywnie swoich kibiców i przegrali 0:1 z Australią. W ostatnim meczu w grupie ponownie sprawili niespodziankę i pokonali Francję 1:0. Trójkolorowi wystawili na to spotkanie rezerwowy skład. Drużyna z Afryki z dorobkiem czterech punktów zajęła trzecie miejsce w grupie. Zostawiła jednak po sobie bardzo dobre wrażenie.

Kamerun

Kamerun w pierwszym meczu przegrał ze Szwajcarią 0:1 po wyrównanym meczu. W drugiej kolejce przegrywał już z Serbią 1:3, ale potrafił odwrócić losy spotkania i zremisować 3:3. W ostatniej kolejce drużyna z Afryki niespodziewanie wygrała z rezerwowym składem Brazylii 1:0 i zakończyła grupę na trzecim miejscu z dorobkiem 4 oczek.

Japonia

Japończycy trafili do bardzo trudnej grupy z Hiszpanią, Niemcami i Kostaryką. Już w pierwszej kolejce spotkań zaskoczyli cały świat, wygrywając z Niemcami 2:1. W drugim meczu sprawili ogromną niespodziankę, przegrywając 0:1 z Kostaryką. Drużyna z Azji wróciła jednak na właściwy tor w ostatnim meczu grupowym i wygrała z Hiszpanią 2:1. Warto zaznaczyć, że Japonia przegrywała do przerwy 0:1 zarówno w meczu z Niemcami, jak i Hiszpanami. Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni ostatecznie wygrała grupę E i w 1/8 finału zmierzyła się z Chorwacją. W regulaminowym czasie gry było 1:1, w dogrywce nie padły bramki, a w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Europy.

Korea Południowa

Korea Południowa już w pierwszej kolejce zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zremisowała z Urugwajem 0:0. W drugim spotkaniu po wyrównanym meczu ostatecznie przegrała z Ghaną 2:3. Koreańczycy zaskoczyli jednak cały świat w trzeciej serii spotkań i wygrali 2:1 z Portugalią grającą w rezerwowym składzie. Drużyna z Azji wyszła z drugiego miejsca w grupie i w 1/8 finału przegrała z Brazylią 1:4.

Śledzisz sportowe zmagania? Sprawdź typy dnia.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze