Niemieckie portale po meczu: pochwały dla polskich piłkarzy i kibiców

"Polacy pokazali, jak należy z nami grać"

17 czerwca 2016 Niemieckie portale po meczu: pochwały dla polskich piłkarzy i kibiców

Polska zremisowała z Niemcami 0:0 i znacznie przybliżyła się do awansu do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Spójrzmy, co o wczorajszym spotkaniu piszą niemieckie portale internetowe.

Kicker.de: Pochwały dla niemieckiej defensywy

– Obrona z Boatengiem i Hummelsem na środku wyglądała stabilniej niż w meczu z Ukrainą, mimo to mało brakowało, a zostałaby złamana. Wychodząc jednak z założenia, że cały czas obowiązuje stara piłkarska mądrość, iż to defensywa wygrywa mistrzostwa, Niemcy cały czas mają realne szanse na końcowy triumf na Euro – czytamy na stronie internetowej magazynu „Kicker”.

– Na początku dało się zauważyć duży respekt przed mistrzami świata ze strony Polaków, którzy  z Irlandią Północną byli dużo pewniejsi siebie. „Biało-Czerwoni” czekali głównie na kontry. Po 20 minutach podopieczni Nawałki w końcu się obudzili i zagrali dużo odważniej – oceniają niemieccy dziennikarze.  Chwalona jest też dwójka Milik – Lewandowski za pomysłowe rozegranie rzutu wolnego w drugiej części spotkania.

Spox.com: Milik antybohaterem

Popularny niemiecki portal sportowy w pomeczowej relacji wskazuje na najjaśniejszą i najgorszą postać spotkania. Na bohatera pojedynku wybrany został Jerome Boateng. – Ponownie bardzo rozważny występ niemieckiego środkowego obrońcy. Popisał się spektakularną interwencją przeciwko Lewandowskiemu w 59. minucie. Po raz kolejny pewny punkt defensywy – czytamy w uzasadnieniu.

Na drugim biegunie wylądował z kolei Arkadiusz Milik:

Zaraz po przerwie miał ogromną szansę na strzelenie bramki głową, zaś w 69. minucie minął się z piłką w polu karnym. Powinien zostać bohaterem tego meczu. Spox.com o Arkadiuszu Miliku

SportBild.de: Boateng krytykuje kolegów

Niemiecka bulwarówka skupia się przede wszystkim na ostrych słowach Jerome’a Boatenga. – Bardzo dużo zabrakło nam, jeśli chodzi o grę w ofensywie. Musimy więcej biegać i popracować nad wykończeniem. Jeśli tego nie polepszymy, nie przejdziemy dalej – ostrzega obrońca Bayernu.  O Polakach nie ma zbyt wiele. „Sport Bild” zwraca jedynie uwagę, że na początku spotkania Niemcy próbowali głównie ataku skrzydłami, gdzie nie do końca stabilnie prezentował się Łukasz Piszczek.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Kibice stworzyli wspaniałą atmosferę

Dziennikarze internetowego wydania gazety z Frankfurtu zwracają uwagę na fakt, że styl zaprezentowany przez drużynę Nawałki zneutralizował silne strony podopiecznych Joachima Loewa.

Polacy byli dobrym przykładem tego, jak należy grać przeciwko Niemcom – w sposób zdyscyplinowany i bezczelny. Poza tym dysponują atakiem, który faktycznie zasługuje na to miano, dlatego kiedy zbliżali się do bramki Neuera, natychmiast robiło się niebezpiecznie, nawet jeśli niemiecki bramkarz nie musiał interweniować. Frankfurter Allgemeine Zeitung

Niemcy chwalą też zachowanie sympatyków obu reprezentacji. – Od początku spotkania na trybunach panowała wspaniała atmosfera. Polscy kibice zaczęli od głośnych gwizdów przy każdym kontakcie z piłką ze strony Niemców, później fani obu drużyn skupili się jednak wyłącznie na dopingu dla własnych zespołów  – podkreśla w pomeczowej relacji dziennikarz „FAZ”.