Niemiecka Federacja Piłkarska ukarała Klimowicza

W spotkaniu 15. kolejki Bundesligi VfL Bochum zremisowało na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:1. Ten wynik dla drużyny Heiko Herrlicha okazał się bardzo cenny, niestety w 81. minucie meczu za skandaliczne zachowanie z boiska wyleciał napastnik gości, Diego Klimowicz.

Klimowicz w sobotnim spotkaniu pojawił się na murawie dopiero w 69. minucie, zmieniając Joela Eppale. Argentyński napastnik nie zdążył nawet oddać strzału na bramkę Jensa Lehmanna, a już musiał opuścić plac gry. W 81. minucie Klimowicz brutalnie sfaulował Serdara Tasciego i ujrzał za to zagranie czerwoną kartkę.

Niemiecka Federacja Piłkarska uznała, że 35-letni zawodnik VfL Bochum nie zagra w najbliższych dwóch meczach, z Bayernem Monachium oraz Hannoverem 96.

Dla Klimowicza była to czwarta czerwona kartka w karierze.

VfL Bochum obecnie zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.