Redakcja

Niedorzecznik Kibica #3


3 stycznia 2016 Niedorzecznik Kibica #3

W dzisiejszym Niedorzeczniku Kibica: Czesław Michniewicz królem sezonu ogórkowego, zwolnienia prezesów klubów ekstraklasy oraz powrót Ronaldo i Fergusona do Manchesteru.


Udostępnij na Udostępnij na

Przybył Obraniak pod okienko

Styczeń to dziwny miesiąc pełen pogodowych anomalii, zwłaszcza w ekstraklasie. Za ledwie uchylonym okienkiem transferowym mróz, a mimo to w najlepsze trwa sezon ogórkowy.

Jak dowiedzieli się dziennikarze śledczy „Niedorzecznika Kibica”, dotychczas najlepszym wynikiem może pochwalić się niejaki Czesław Michniewicz. Po długich namowach udało nam się go nakłonić do kilku słów, w których zdradził nam swoją tajemnicę.

Czesław Michniewicz
Kwiaty i okolicznościowy dyplom dla pana Czesia – najlepszego łowcy ogórków

Co prawda okno nie jest szeroko uchylone, ale jeśli dobrze się wychylić, widać naprawdę mnóstwo zieloniutkich ogóreczków. Wczoraj udało mi się zebrać tzw. Drygasa, którego nie widziano od maja 2015 roku. Wydaje mi się, że zauważyłem także francuską odmianę – Obraniaka, który na polskiej ziemi bywał bardzo rzadko. Nie chcę zapeszać, ale myślę, że mogę zostać królem polowania – powiedział nam w ogromnej tajemnicy Michniewicz.

Trzeba przyznać, że pan Czesław zaskakująco szybko rozpoczął poszukiwania ogórków, ale jak wiadomo, im szybciej się je zakisi, tym lepiej będą smakować.


Prezesi polskich klubów zostaną zwolnieni? Zamach na demokrację!

Szykują się poważne zmiany w strukturach klubów ekstraklasy. Jak dowiedział się „Niedorzecznik”, po radiu i telewizji dojdzie do głębokich zmian na szczytach władzy we wszystkich zespołach, których prezesi zatrudnieni zostali w ciągu ostatnich ośmiu lat.

– Wszyscy doskonale wiemy, że polska piłka przesycona jest złą propagandą polityczną. Zmienimy to. Uzdrowimy nasz futbol – mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem naczelny ekspert od wszystkiego, poseł Krystyna Pawłowicz.

W klubach zapanowała konsternacja, prezesi starają się za wszelką cenę zachować stołki. Dochodzi też do symbolicznych akcji.

Zdzisław Kręcina
Zdzisław Kręcina, jak widać, jest oburzony

Co godzinę ze stadionowych głośników puszczamy na zmianę hymny Polski i Unii Europejskiej. Nie damy zabić demokracji! – poinformował na konferencji prasowej rzecznik prasowy Lechii Gdańsk, Jakub Staszkiewicz.

U nas z kolei od dawna gramy czeski hymn. W ramach protestu myślimy o przeniesieniu się do Gambrinus Ligi. Jestem w stanie załatwić Piastowi Gliwice dziką kartę! – słowa Zdzisława Kręciny zwiastują grozę.

Nie wiadomo do końca, kto obejmie teraz posady prezesów w ekstraklasowych zespołach, wiadomo jednak, że będą to osoby o krystalicznej przeszłości z wielką wizją. W dodatku niepodatni na żadne obce wpływy. O sprawie będziemy informować na bieżąco.


Cristiano Ronaldo i sir Alex Ferguson wracają do Manchesteru!

Ferguson i Ronaldo od lat rozważali możliwość ponownej wspólnej pracy w Manchesterze
Ferguson i Ronaldo od lat rozważali możliwość ponownej wspólnej pracy w Manchesterze

To będzie świetny styczeń dla fanów angielskiej piłki – jak dowiedział się „Niedorzecznik Kibica”, zdobywca trzech Złotych Piłek i legendarny menedżer ponownie spotkają się w Manchesterze. Zawiodą się jednak fani z zarówno czerwonej, jak i niebieskiej części miasta – obie sławy dołączą do F.C. United of Manchester.

Klub ten założony został w 2005 roku przez kibiców „Czerwonych Diabłów” przeciwnych przejęciu ich ulubionej drużyny przez amerykańskich biznesmenów. Występujący w szóstej lidze angielskiej zespół nie będzie płacił swoim nowym nabytkom – obie futbolowe osobistości zgodziły się pracować charytatywnie. Udało nam się porozmawiać z oboma.

Postanowiłem wrócić do Manchesteru, aby naprawić to, co zepsuto podczas mojej nieobecności. Louis odmówił jednak zostania zastępcą mojego asystenta. Zdecydowałem się więc przyjąć propozycję pracy tutaj – ujawnia Szkot.

W Madrycie pobiłem już wszelkie rekordy, a gra dla Beniteza była nieznośna. Postanowiłem więc wrócić do domu, do Manchesteru… okazało się jednak, że nie pasuję do filozofii Louisa van Gaala. Kiedy dowiedziałem się, że sir Alex przejmuje F.C. United of Manchester, nie zastanawiałem się ani chwili – zdradza nam Portugalczyk.

Według naszych nieoficjalnych wiadomości zaoszczędzone przez niepłacenie Ronaldo i Fergusonowi pieniądze mogą przyczynić się do spektakularnego transferu do klubu jeszcze tej zimy. Na celowniku trenera Karla Marginsona znalazł się ostatnio pomocnik warszawskiej Legii, Michał Kucharczyk.


Niedorzecznik Kibica – 100% humoru, 0% faktów!

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze