Niechciany Smolarek przesądza o zwycięstwie Racingu!

Euzebiusz Smolarek zdobył decydującego gola na 3:2 w przedsezonowym sparingu Racingu Santander z Olympiakosem Pireus. Niedawno mówiło się o transferze Polaka właśnie do greckiego zespołu.

Ebi Smolarek mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku w momencie gdy na tablicy świetlnej na stadionie w Santander widniał wynik 2:1 dla gospodarzy, czyli w 54. minucie. Po golach Pereiry, Papadopoulosa, a także samobójczym trafieniu Leonardo w pierwszej połowie, do przerwy 2:1. W 68. minucie do wyrównana doprowadził Galletti, ale bramka niechcianego w Hiszpanii Smolarka w 77. minucie przesądziła o wyniku spotkania. Był to pierwszy mecz Racingu przed nadchodzącym sezonem.

W drugiej połowie w ekipie Olympiakos Pireus pojawił się inny reprezentant Polski, Michał Żewłakow.

Racing Santander – Olympiakos Pireus 3:2 (0
Pereira 25′, Papadopoulos 27′, Leonardo (samob.) 42′, Galletti 68′, Smolarek 77′