Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony


Czy to książka o piłkarzu, który za kilka lat będzie najlepszym zawodnikiem na świecie? Trudno powiedzieć. Jak na razie Neymar na takiego zawodnika się zapowiada. Młody Brazylijczyk już jest bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy, jednak do takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi jeszcze mu nieco brakuje, lecz legenda brazylijskiego futbolu, Pele, jest przekonany, że jego rodak będzie wkrótce najlepszym graczem na naszej planecie. Największą zaletą zawodnika FC Barcelona jest wiek. Ma 22 lata, gra na bardzo wysokim poziomie i nadal się uczy. Jak doszedł do takiego poziomu? O tym możemy dowiedzieć się w biografii „Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony”, którą napisał włoski dziennikarz – Luca Caioli. Jest to książka o tym, jaka droga czekała Neymara, aby znaleźć się w sytuacji, w której obecnie jest.


Udostępnij na Udostępnij na

Żadna książka, którą przeczytałem spod pióra Luci Caioli’ego, mnie nie zawiodła. Nie rozczarowało mnie też najnowsze wydawnictwo włoskiego dziennikarza „Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony”. To lektura, którą z wielkim zainteresowaniem przeczytają nie tylko fani tego zawodnika i „Dumy Katalonii”. Mimo że Brazylijczyk ma dopiero 22 lata, materiału o nim jest naprawdę sporo!

Po przeczytaniu książki, czytelnik będzie wiedział praktycznie o brazylijskim sportowcu wszystko. I nie są to słowa na wyrost.  W biografii gracza FC Barcelony możemy przeczytać m.in. wiele prywatnych historii niezwiązanych z piłką nożną – choć historii z futbolem nie zabraknie – czy możemy także poznać bliżej seniora Neymara, który także był kiedyś piłkarzem. W książce znajdują się rozmowy z ludźmi, którym dane było spotkać Neymara na różnych etapach jego życia, np. nauczycielka za czasów liceum czy Vicente del Bosque, trener reprezentacji Hiszpanii, który mógł zobaczyć wielki talent Brazylijczyka na własne oczy podczas finału Pucharu Konfederacji w 2013 roku, kiedy to Hiszpania uległa Brazylii 3:0, a jedną z bramek zdobył Neymar.

Dzięki tej lekturze, dowiadujemy się także, czym dla Brazylijczyków jest piłka nożna. Możemy poznać nieco kraj, kiedy opisywane są miejsca zamieszkania Neymara, czy też poznać 22-latka jako osobę, która jest bardzo religijna.

Osobiście gorąco polecam książkę „Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony”. Pomimo, że nie jestem wielkim fanem tego zawodnika – choć bardzo go cenię – to nie żałuję czasu spędzonego na czytaniu książki o piłkarzu, który – mówiąc kolokwialnie – dopiero się rozkręca. Jest to książka, którą prawie każdy kibic piłki nożnej przeczyta z chęcią i nie będzie tego żałował. Książka jest ładnie oprawiona, w środku możemy znaleźć kilkustronicową wkładkę zdjęciową.

Pozostaje mi wszystkim osobom, którzy zdecydują się na przeczytanie książki, życzyć miłej lektury!

Komentarze
~footballfan (gość) - 9 lat temu

agdzie można kupići za ile

Odpowiedz
~f00tball fan (gość) - 9 lat temu

a jest wersja po polsku

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze