Newcastle szuka napastnika


Menedżer Newcastle United, Alan Pardew, poinformował, że klub prowadzi poważne rozmowy w sprawie transferu Bafetimibi Gomisa. Napastnik Olympique Lyon ma być alternatywą dla Papissa Cisse.


Udostępnij na Udostępnij na

W ostatnim czasie wybuchła niemała afera w związku z Senegalczykiem. Cisse, jako muzułmanin, odmówił gry w koszulce Newcastle z logo Wongi – firmy, która zajmuje się pożyczkami finansowymi. Przyszłość piłkarza w drużynie nadal nie jest pewna, dlatego jego szefostwo postanowiło poszukać nowego snajpera.

Wybór padł na 27-letniego Gomisa, którego umowa z OL kończy się w przyszłym sezonie.  – Wyraziliśmy zainteresowanie Gomisem. Uważamy, że jest to zawodnik z wielkim potencjałem. Jest reprezentantem Francji, który gra na najwyższym poziomie w swoim klubie  – skomentował Pardew.

Według lokalnych francuskich mediów Lyon mógłby odsprzedać swojego piłkarza za 10 milionów euro. W ostatnim sezonie Gomis zagrał w 37 spotkaniach, w których strzelił 16 bramek. Z OL związany jest od 2009 roku, do klubu trafił z Saint-Etienne. Co ciekawe, Francuz ma pochodzenie senegalskie, jednak nie wyznaje tak radykalnych zasad religijnych jak Cisse.

Komentarze
szwajc1212 (gość) - 11 lat temu

Jakoś mnie nie dziwi , że w orbicie zainteresowań
Alana Pardew jest Francuz ;).

Odpowiedz
~Nikko (gość) - 11 lat temu

Według mnie to powinni z powrotem ściągnąć
Dembę Ba.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze