Neville z nowym kontraktem


Prawy obrońca Manchesteru United przedłużył swoją piłkarską przygodę z klubem o kolejne 12 miesięcy.


Udostępnij na Udostępnij na

Po wyleczeniu kontuzji, przez większość 2010 roku, 35-latek regularnie występował na prawej stronie obrony w klubie z Manchesteru. Jego dobre występy oraz poświęcenie, jakie oddaje zespołowi, zostały nagrodzone. Gary Neville będzie kapitanem zespołu przez kolejny rok.

Doszliśmy do porozumienia w sprawie nowego kontraktu dla Gary’ego. Pracowaliśmy nad tym od kilku tygodni. Jesteśmy zadowoleni. Wydaje nam się, że Gary sobie na to zasłużył. Jego poświecenie dla klubu było czymś fantastycznym. Jak zawsze mówiłem, są gracze, którzy robią kariery na podstawie posiadanej woli i determinacji. Gary jest właśnie takim graczem – w piątek rano ogłosił Ferguson.

Doświadczony zawodnik został pochwalony przez swojego menadżera za zdumiewający powrót do gry po 18-miesięcznej przerwie. Tak długa absencja Anglika była skutkiem wielu urazów. Pierwszego z nich doznał w marcu 2007, podczas meczu z Boltonem. Neville uszkodził więzadło kolanowe.

To zadziwiające, że trzydziestokilkuletni gracz zdołał powrócić do gry po półtorarocznej przerwie i grać na tak zdumiewającym poziomie. On tego dokonał, ponieważ tego chciał. Miał determinację i nie chciał kończyć swojej kariery. Został nagrodzony, ponieważ poziom jego gry był znakomity i to w czasie, gdy klub tego najbardziej potrzebował – skomentował Szkot.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze