N’Diaye chwali Di Canio


Pomocnik Sunderlandu, Alfred N'Diaye, ujawnił, że piłkarze są zadowoleni ze współpracy z nowym trenerem, Paolo Di Canio. Piłkarz dodaje również, że ta osoba ma inne podejście do zespołu niż jego poprzednik, Martin O'Neill.


Udostępnij na Udostępnij na

Były szkoleniowiec Aston Villa został zwolniony z klubu ze Stadium of Light po przegranym spotkaniu ligowym z Manchesterem United. Di Canio zadebiutował w roli trenera w spotkaniu na Stamford Bridge z londyńską Chelsea. Goście przegrali z mistrzami Europy 1:2. N’Diaye, który dołączył do „Czarnych Kotów” w ostatnim oknie transferowym, przyznaje, że pod wodzą Włocha piłkarze inaczej przygotowują się do bieżących zmagań.

Nowy menedżer jest inny od poprzedniego. W poprzednim tygodniu na treningach testowaliśmy przede wszystkim taktykę. Nie chcę powiedzieć, że Martin O’Neill był złym trenerem. Obaj są dobrzy, ale mają odmienne podejście do zawodników – ocenia piłkarz.

Pamiętam jeszcze, jak Martin powiedział nam po meczu z Man United, że następnego dnia będziemy się widzieć na kolejnym treningu. Jednak sekretarka napisała do mnie, że nastąpiła zmiana trenera. To była dla mnie wielka niespodzianka.

Sunderland znajduje się w trudnej sytuacji w lidze. Klub jest dosłownie o włos przed strefą spadkową po ostatniej porażce. Następnymi zespołami, które staną drużynie na drodze, będą m.in. Newcastle i Everton.

Nie mamy wyboru. Potrzebujemy zwycięstw z Newcastle, a potem z Evertonem u siebie. Musimy teraz walczyć i nie myśleć o tym, jak zagraliśmy. Po prostu potrzebne są nam punkty. Od dwóch miesięcy nie możemy wygrać, a to nie jest normalne. Wczoraj celowaliśmy co najmniej w remis. Pozostaje nam walczyć o punkty w kolejnych starciach.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze