Nawałka znów zaskoczył. Powołania na Czechy i Islandię


6 listopada 2015 Nawałka znów zaskoczył. Powołania na Czechy i Islandię

Adam Nawałka ogłosił pełną kadrę na mecze towarzyskie z Islandią oraz Czechami. Oprócz dziesięciu zawodników występujących na co dzień w Ekstraklasie powołany został także Paweł Dawidowicz grający w rezerwach Benfiki Lizbona. 


Udostępnij na Udostępnij na

Kolejne powołanie otrzymał Bartosz Kapustka. Jak widać, Adam Nawałka zamierza wprowadzać pomocnika Cracovii do kadry na dłuższy czas. Dobrą postawą w meczach ligowych selekcjonerowi zaimponował Mariusz Stępiński, który także został powołany na mecze, które zostaną rozegrane w Warszawie i Wrocławiu. Najbardziej dziwi wysłanie powołania dla Pawła Dawidowicza, który nie łapie się do pierwszej drużyny Benfiki Lizbona. Moim zdaniem bardziej zasłużył sobie na nie Krystian Bielik, który ostatnio zadebiutował w podstawowej jedenastce Arsenalu i zebrał dobre opinie.

Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów
Mariusz Stępiński (fot. Marcin Kuźnia)

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sebastian Mila, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński

Napastnicy: Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Artur Sobiech, Mariusz Stępiński

Mecz z Islandią zostanie rozegrany 13 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie, natomiast spotkanie z Czechami odbędzie się na Stadionie Śląska Wrocław cztery dni później.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze