Nasri chce strzelać jak Pires


Młody pomocnik reprezentacji Francji, Samir Nasri, jest coraz częściej porównywany do swojego rodaka, Roberta Piresa, który również przywdziewał koszulkę Arsenalu Londyn. Był gracz Olympique Marsylia przyznał, że chciałby na Emirates Stadium osiągnąć tyle, co mistrz świata i Europy.


Udostępnij na Udostępnij na

Pires zaliczył wiele znakomitych występów w Arsenalu i zdobył dla niego dużo bramek. Nie będę ukrywać, że bardzo mi schlebiają porównania do tego piłkarza. Czasem oglądam mecze „Kanonierów” z jego udziałem i muszę przyznać, że był bardzo ważnym graczem tej drużyny – powiedział Nasri.

Oczywiście nie osiągnąłem jeszcze poziomu, jaki wtedy prezentował Pires. Jednakże marzy mi się, żeby zdobyć dla Arsenalu podobną ilość bramek, co on. W tym sezonie mi się to nie udało, ale wierzę, że następny będzie lepszy – dodał francuski pomocnik.

W rozgrywkach 2009/2010 w Premiership Nasri wybiegł na boisko w Premiership i Lidze Mistrzów 30 razy, pięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Pires, do którego jest porównywany, spędził w Arsenalu sześć lat. W tym czasie wziął udział w 189 spotkaniach, w których zdobył 69 bramek.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze