Napastnik HSV zawieszony na sześć spotkań

Atakujący Hamburgera SV, Paolo Guerrero, został zawieszony przez niemiecką federację na sześć najbliższych spotkań. Wszystko przez faul, jaki popełnił na bramkarzu VfB Stuttgart, Svenie Ulreichu, w sobotnim spotkaniu.

Mecz nie układał się po myśli dla hamburczyków, którzy w 47. minucie przegrywali już 0:3 (ostatecznie ulegli 0:4) i delikatnie mówiąc, nie prezentowali się najlepiej. W 54. minucie Guerrero popełnił bezmyślny faul na bramkarzu gości, za który od razu zobaczył czerwoną kartkę. Reprezentant Peru przejechał się korkiem po łydce niemieckiego bramkarza, gdy ten osłaniał piłkę, która zmierzała na aut. Po przejrzeniu zapisu wideo wczoraj wieczorem władze Bundesligi zawiesiły napastnika „Portowców” na sześć najbliższych spotkań.

Chciałem tylko upewnić się, że piłka wyjdzie na aut. Nie wiem, czemu to zrobił, może był sfrustrowany wynikiem? – skomentował po meczu sytuację golkiper VfB.

To nie pierwsze kontrowersyjne zachowanie Guerrero – w 2010 roku został zawieszony na pięć spotkań, gdyż tuż po zremisowanym 0:0 meczu z Hannoverem 96 rzucił butelką z wodą w kibiców.