Minął dzień: Lipiec aresztowany?


W dniu dzisiejszym wielu polskich kibiców z niecierpliwością oczekiwało doniesień z prokuratury. I doczekaliśmy się. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła z wnioskiem do sądu o aresztowanie byłego ministra sportu w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, Tomasza Lipca.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypomnijmy, że został on wczoraj zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Postawiono mu zarzuty w związku z aferą korupcyjną w Centralnym Ośrodku Sportu, który jako minister nadzorował.

Sąd do wniosku ustosunkuje się najprawdopodobniej w sobotę.

Kto prezesem Ekstraklasy SA?

W związku z tym, że za miesiąc Andrzejowi Rusko kończy się dwuletni kontrakt, na mocy którego kierował Ekstraklasą SA, spółka ogłosiła konkurs na nowego prezesa. Termin składania wniosków mija dzisiejszego dnia.

Żadne nazwiska nie są znane, lecz wiadomo, że nie każdy ubiegający się dostanie szansę stawienia się przed włodarzami spółki. Pierwsze decyzje zapadną być może już w poniedziałek, kiedy to odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki.

Za chamstwo się cierpi

I nie ma odwołania. Na piątkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej UEFA po raz kolejny umocniono się w przekonaniu, że dzisiejsza technika jest nieodłącznym elementem futbolu. Po analizie zapisu wideo zawodnik PSV Eindhoven, Eric Addo został zdyskwalifikowany na cztery mecze. Powód? Chamski, prostacki, niegodny sportowca… oplucie rywala. Zajście miało miejsce w trakcie meczu holenderskiej drużyny z Fenerbahce Stambuł, rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów. Kiedy na boisku leżało dwóch kontuzjowanych zawodników obu drużyn, doszło do „spięcia” pomiędzy wspomnianym Addo, a Semihą Senturkiem. Sędzia zajęty poszkodowanymi nie zauważył incydentu.

Jedynym czynnikiem łagodzącym dla Addo było prowokacyjne zachowanie Senturka.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze